Střední beci preferující levačku, na které je spoleh. Ty nejlepší hledejte v Realu, Aston Ville či Interu

Střední beci preferující levačku, na které je spoleh. Ty nejlepší hledejte v Realu, Aston Ville či Interu

Střední beci preferující levačku jsou v současném fotbale velmi vyhledáváni hned z několika důvodů. Za prvé jejich levá noha dodává defenzivnímu nastavení týmu rovnováhu, všestrannost a poskytuje možnost pohodlně distribuovat míč na oba kraje hřiště. Tito hráči také přispívají k estetice hry v postavení, nabízejí jedinečné úhly a možnosti pro přihrávky. Jejich přítomnost může být tedy strategicky cenná, může nabízet i plynulejší přechod z obrany do útoku. Celá řada známých trenérů v poslední době diskutovala o potřebě levonohých středních obránců pro své taktické účely a některé opravdu schopné můžeme vidět týden co týden v akci. Ty nejlepší bychom hledali v Realu Madrid, Aston Ville, Interu Milán, Manchesteru City či Arsenalu.

5) Joško Gvardiol (Manchester City)

Další brilantní tah španělského stratéga Pepa Guardioly, který chorvatského mladíka dokázal v srpnu tohoto roku zlákat z bundesligového Lipska. Gvardiol má pouhých 21 let, přesto již patří mezi nejlepší střední levonož obránce současnosti.

Působivými výkony se blýskl již před rokem v národních barvách Chorvatska na světovém šampionátu v Kataru. Díky tomu si jej začalo všímat hned několik zájemců a Lipsko i Gvardiol si mohli vybírat. Nakonec jej zlákali Citizens za 90 milionů eur. Jeho vývoj ještě není u konce, což dokazuje i progres v aktuální sezóně. S ohledem na věk ale aktuální ostrovní mistr získal dlouholetou oporu do srdce defenzivy.

Foto: Manchester City FC