Santos se do Slavie nevrátí, brazilské Bragantino uplatnilo opci

Santos se do Slavie nevrátí, brazilské Bragantino uplatnilo opci

Brazilský obránce Eduardo Santos dvanáct ligových startů za pražskou Slavii nerozšíří. Po hostování v Bragantinu se k šestému týmu uplynulého ročníku Série A připojuje natrvalo. Na svém webu o tom informoval český vicemistr.

Santos se do rodné země vrátil v dubnu, kluby se původně dohodly na hostování do konce roku. Nyní je ale zřejmé, že do Prahy se už Eduardo Santos nevrátí. 

Obránce odehrál za Bragantino třináct ligových duelů a na konci června si připsal i svůj dosavadní jediný gól v Sérii A. Doma proti Flamengu v 41. minutě otevíral skóre, když si parádně naběhl na rohový kop a hlavičkou přesně zakončil.

Jenže o tři zápasy později si proti Sao Paulu vážně poranil kolenní vazy a sezona pro něj předčasně skončila. 

V české lize působil Santos také v Karviné a Plzni, kde v jarní části minulé sezony hostoval bez opce a oslavil tam titul. Loni v červnu přestoupil z Karviné, která sestoupila do druhé ligy, do Slavie, s níž podepsal čtyřletou smlouvu. S vršovickým celkem si zahrál i skupinu Evropské konferenční ligy, v nejvyšší soutěži ale za něj nastoupil jen do 12 zápasů. Naposledy se v jeho dresu představil v únoru v Teplicích, od té doby chyběl v sestavě. Celkem v české lize zaznamenal 79 startů a tři branky.

Odborné doporučení z Nizozemska: Nedělejte si velké naděje, Ihattaren je průšvihář