Kanonáda Slavie proti Ženevě! Sešívaní vysoko zvítězili a poprvé vyhráli v pohárech skupinu

Postup do jarní části a s plnou parádou. Slavia ve čtvrtek v závěrečném utkání skupiny G Evropské ligy zvítězila nad Servette Ženeva vysoko 4:0. Pražané vyhráli skupinu a zajistili si účast v osmifinále Evropské ligy. Branky Slavie vstřelili Schranz, Douděra a dvě Chytil.

Pražané začali dobře, ale hlavička Chytila proletěla těsně vedle levé tyče. V 15. minutě už ale Eden slavil, když se k zakončení hlavou po dlouhém centru Václava Jurečky probojoval David Douděra. Pražané si chtěli zajistit postup z první příčky brzy, a tak ve 25. minutě udeřili díky neúnavnému tlaku znovu. Na listinu střelců se po dorážce sice zapsal Ivan Schranz, za předešlý průnik a následnou přihrávku ale zasloužil pochvalu Chytil. Ten se s blížící se půlhodinou sám dočkal gólu, jeho hlavu totiž našel centrem z rohu autor první branky Douděra. Napadání rozehrávky Švýcarů přineslo domácím ovoce i v závěru půle, kdy pečetil výhru na 4:0 Chytil.

Souhra po lajně sprintujícího Douděry s nabíhajícím Chytilem mohla brzy po výměně stran vést k hattricku, míč ale nakonec skončil vedle.Druhá půle byla podle očekávání klidnější, šancí ubylo. Za zmínku však rozhodně stál debut Samuela Pikolona, který se ve svých 17 letech dočkal prvních minut za A-tým Slavie. V závěru otestoval pozornost Aleše Mandouse povedenou přízemní ranou z dálky Anthony Baron, gólman Pražanů byl ale připraven.

Utkání 6. kola skupiny G fotbalové Evropské ligy:

Slavia Praha - Servette Ženeva 4:0 (4:0)
Branky: 30. a 45.+1 Chytil, 15. Douděra, 25. Schranz. Rozhodčí: Walsh - Stewart, Spence (všichni Skot.) - Kavanagh (video, Angl.). ŽK: Diba, Stevanovič (oba Servette). Diváci: 18.380.

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Holeš - Douděra (82. Pikolon), Oscar (35. Hromada), Zafeiris, Wallem (60. Dumitrescu) - Schranz, Jurečka (60. Tomič) - Chytil (60. Tijani). Trenér: Trpišovský.
Servette: Frick - Magnin, Vouilloz, Severin, Mazikou - Diba (62. Baron), Ondoua - Stevanovič (62. Cunemoto), Antunes (62. Cognat), Bolla (79. Touati) - Bedia (62. Kutesa). Trenér: Weiler.

AS Řím - Šeriff Tiraspol 3:0 (2:0)