Los EL: Icardi, Mertens, Bakambu či Zaha.... Sparta míří na horkou půdu nejúspěšnějšího klubu v historii Süper Lig

Hráči Sparty vyzvou v úvodním kole play off Evropské ligy Galatasaray Istanbul. První utkání mezi úřadujícími mistry svých zemí je na programu 15. února v Turecku, domácí odveta v Praze pak o týden později.

Letenští v této pohárové sezoně vypadli ve 3. předkole Ligy mistrů na penalty s FC Kodaň. Poté zvládli závěrečné předkolo Evropské ligy s Dinamem Záhřeb a postoupili do skupinové fáze, kde v konkurenci Glasgow Rangers, Betisu Sevilla a Arisu Limassol obsadili druhé místo. Galatasaray zase přešel do nižší soutěže díky třetí příčce ve skupině Ligy mistrů, v níž narazil na Bayern Mnichov, FC Kodaň a Manchester United.

Do jarní fáze pohárů poprvé v samostatné historii postoupily tři české kluby, soupeře dnes ale poznala jen Sparta. Slavia v Evropské lize a Plzeň v Evropské konferenční lize totiž vyhrály své skupiny a prošly rovnou do osmifinále. Los jim určí soupeře až 23. února z vítězů úvodního kola vyřazovací části.

Los LM: Kat Sparty jde na City, Arsenal cestuje do Portugalska, tahákem je střet mistra LaLigy s vítězem Serie A

Sparta a Galatasaray se v pohárech dosud utkaly čtyřikrát. Poprvé v předkole Poháru UEFA (dnešní EL) v sezoně 1995/96, kdy Pražané postoupili dál po domácí výhře 3:1 a venkovní remíze 1:1. Naposledy se soupeři utkali v ročníku 1997/98 ve skupině LM. Český celek doma zvítězil 3:0, z Istanbulu si ale odvezl porážku 0:2.

Feyenoord Rotterdam s ofenzivním univerzálem Ondřejem Lingrem vyzve v repríze loňského finále Evropské konferenční ligy AS Řím, který ve skupině EL skončil druhý za pražskou Slavií. Italský celek tehdy v premiérovém finále soutěže porazil v Tiraně Feyenoord 1:0. Benfica Lisabon, za níž hraje obránce či záložník David Jurásek, se střetne s Toulouse.

Další dvojice tvoří AC Milán - Rennes, Lens - Freiburg, Young Boys Bern - Sporting Lisabon, Braga - Karabach a Šachtar Doněck - Marseille. Finále EL se odehraje 22. května v Dublinu.