Se Zimou a Chytilem slavil tituly, teď je mladý kouč nejhorší v divizi. Čtyři body po podzimu jsem nikdy neměl, přiznává

Se Zimou a Chytilem slavil tituly, teď je mladý kouč nejhorší v divizi. Čtyři body po podzimu jsem nikdy neměl, přiznává

Dva zápasy proměnil divizní Bruntál ve čtyři body a v divizní skupině F to vypadalo na pohodový podzim. Jenže přišel šok, do konce roku 2023 už šel tým jen od porážky k porážce a před jarní částí je na tom trenéra Davida Drexlera nejhůře ze všech divizních týmů v republice. „Ve spodní části tabulky už jsem hrál, ale poprvé máme jen čtyři body,“ přiznává kouč v rozhovoru pro efotbal.cz. Zvyklý byl přitom na jinačí příčky. V Sigmě Olomouc dokonce slavil s juniorkou titul, hráli tam třeba Mojmír Chytil, David Zima či Ondřej Zmrzlý.

Nebyl v jednoduché situaci. K týmu přišel až týden před soutěží. V roli trenéra byl zvyklý na jiné pořádky, pracoval s mládežníky Sigmy Olomouc, nebo u osmnáctky Opavy. Tohle byla první štace mezi dospělými. Kývl na ni, když se vrátil se školním výběrem z turnaje v Maroku. „Volali mi z klubu, že nemají trenéra a pro mě to byla první šance vyzkoušet si dospělý fotbal v roli hlavního kouče,“ vzpomíná.

První kolo Bruntál musel odkládat, ale rozjel soutěž parádně. Dva zápasy proměnil ve čtyři body, což byl skoro rozjezd snů. „V klubu byla euforie, byla vysoká účast na tréninku i na zápasech,“ lebedil si mladý trenér. Jenže s přibývajícími neúspěchy se situace měnila. Hráči nemohli na zápasy kvůli zaměstnání, další dávali přednost studiu vysoké školy, přidalo se hodně zraněných. „A tak jsem se nakonec jako hráč udělal i já a odehrál jsem osm zápasů,“ vypráví.

Tvrdí, že jeho tým v řadě utkání nepropadl a taky měl pořádnou smůlu. Třeba ve Vratimově vedl tým ještě minutu před koncem 2:1, ale nakonec nebral ani bod. „Hráli jsme s mladými kluky, chyběly zkušenosti,“ pokrčí kouč smutně rameny.

Zimovo turínské trápení se prohlubuje! Vysvobodí českého reprezentanta turecký gigant? Zájem je i ve Španělsku

Na dotaz, zda právě v bývalých působištích zkouší získat posily, reaguje kouč souhlasem. „Hodil by se nám i někdo zkušenější, ale Sigma k nám nikoho nepustí. Mají kolem Olomouce hodně klubů, kteří mají o hráče také zájem,“ naznačí, že s posilami z Hané Bruntál moc počítat nemůže. Přitom dobře ví, že v Sigmě dokážou vychovat úspěšné hráče.

Sám jako asistent slavil mistrovský titul s devatenáctkou a juniorským výběrem. Pracoval s hráči jako Zima, Zifčák, Zmrzlý, Zlatohlávek. „Získali jsme dva tituly. Jsem moc rád, když vidím, kam se kluci posunuli. Byli talentovaní, ale i pracovití a pilní. Měli chuť na sobě pracovat,“ vzpomíná Drexler. 

foto: @ SK Slavia Praha

Nakonec vypíchne jedno jméno speciálně.  „Zapomenout nemůžu na Mojmíra Chytila, měl operovaná kolena, bylo to složité a kam se dokázal dostat,“ říká s obdivem směrem k současnému útočníkovi pražské Slavie. Celý tehdejší tým byl prý protkaný výraznými talenty, takže se nediví, kam se jeho tehdejší svěřenci v kariéře posunuli. "Jsou v zahraničí, české lize, ve Slavii," podotkne.

Podobně šikovný hráč s touhou fotbalově růst by se Bruntálu náramně hodil. Spíše než z vyšších soutěží, ale přijdou během zimy fotbalisté z nižších pater, kteří budou brát štaci u nás brát jako šanci posunout se výš. „Musíme udělat dobrou přípravu, dohnat ztracenou kondičku,“ má jasno trenér.

Nejlepší střelec týmu má po podzimu čtyři góly, úkol zní tedy jasně, zkusit najít kanonýra. „Toho potřebuje každý tým. Nám by se hodilo vybudovat osu tým od stopera, tvořivého středního záložníka a útočníka,“ líčí, jak by ideálně mohlo vypadat posílení posledního týmu divizní skupiny F.

Věří, že i přes poslední příčku má tým na to, aby se popral s konkurencí a soutěž udržel. „Uděláme maximum. Čtyři body po podzimu jsem nikdy neměl, ale beru to jako zkušenost. Určitě je to dobrá škola,“ dodává.