Rošády jsou u konce, nového trenéra má i třetiligový Kolín. Týmu se ujal otec českého reprezentanta

Rošády jsou u konce, nového trenéra má i třetiligový Kolín. Týmu se ujal otec českého reprezentanta

O českém trenérském rybníčku se často říká, že kluby nerady sázejí na neprověřené nové tváře. Tak trochu do tohoto vzorečku zapadá dění v třetiligových Velvarech, Spartě Kolín a divizním SK Kladno. Během zimní pauzy si totiž tyto kluby mezi sebou povyměňovaly kouče. Jako poslední se místa ujal v Kolíně František Douděra, otec českého reprezentanta. Ten podzim odtrénoval v Kladně, to ale angažovalo nově Zdeňka Haška ze Slovanu Velvary. Na jeho místo pak zamířil z kolínské střídačky trenér Vasil Boev.

Boev to v kolínském klubu zabalil v poslední den roku 2023, když neodolal nabídce od vedoucího týmu B skupiny ČFL z Velvar. A tak musela kolínská Sparta hledat nástupce, i když byl klub původně s Boevem domluvený na pokračování spolupráce. „Vedení bylo s Vasilem spokojené, možná jsme jen měli mít víc bodů. Vasil dostal nabídku, která se neodmítá, já jsem ho i podpořil,“ říká manažer mužstva Jaroslav Havrda.

Vedení kolínského klubu pak začalo pracovat na obsazení trenérské pozice. A volba padla na exkladenského Františka Douděru. "Na Fandu jsem dostal už několikrát doporučení, jenže jsme se pořád míjeli,“ říká Havrda.

Na stáži byl v Atlétiku Madrid, rád by se utkal se Slavií B. Miluji stres a riziko, hlásí trenér lídra ČFL

Šestačtyřicetiletý trenér byl po předčasném konci v SK Kladno bez angažmá, je jasné, že usilovně hledal, kde by se trenérsky realizoval. Nabídka z Kolína mu pak přišla vhod. „Očekáváme navázání na práci, kterou tady odvedl Vasil. Nečeká nás jednoduchý začátek jara. Bude mít dostatečnou podporu vedení a všichni uděláme maximum pro to, aby byl se svým týmem úspěšný,“ komentuje Havrda.

Douděra do Kolína přichází s celým realizačním týmem – asistentem Danielem Paškem a kondičním trenérem Tomášem Medynským. „Máme vždycky nejvyšší cíle se zachováním sportovního ducha, aby nás to všechny na téhle úrovni bavilo. Jsem vítězný typ, chci vyhrávat pořád a je jedno, v jaké soutěži. I v bagu,“ nechal se na klubových stránkách Kolína slyšet kouč. „Máme dva měsíce na to kluky poznat a dát do kádru energii, jakou bychom chtěli. Půjdeme zápas od zápasu, abychom hráli pohledný fotbal a byli co nejvýš,“ dodal s tím, že Kolín v minulosti hrál i druhou nejvyšší soutěž. "Areál má klub nádherný, když přišla nabídka, nebylo co řešit,"

První místo nestačilo, trenér Hašek končí ve Velvarech

Poprvé se Kolín ukáže pod vedením nových trenérů v nedělním přátelském duelu na půdě béčka pražské Dukly, kde hraje i syn nového trenéra. Druhý syn, David, působí v pražské Slavii a je českým reprezentantem. Následně změří síly Kolín i s SK Kladno na jeho hřišti.