Plzeň je klub, který ví, za čím si jde, oceňuje Červ. Evropské poháry nikdy nehrál, takže je natěšený

Plzeň je klub, který ví, za čím si jde, oceňuje Červ. Evropské poháry nikdy nehrál, takže je natěšený

Exliberecký Lukáš Červ si první dny svého plzeňského angažmá mimořádně užívá a už se nemůže dočkat fanoušků v Doosan aréně. Emotivní mladík západočeským příznivcům slibuje, že pro úspěch mužstva, v němž zatím nejlépe zná Robina Hranáče, Pavla Šulce a Cadua, udělá maximum. Na týmovosti to měl založené vždycky, právě ta je pro něj nejvíc.

"Za posledních deset let, co pořádně sleduju první ligu, je to jeden z největších klubů, udělal strašně moc úspěchů. Takže to na mě dolehlo, už když jsem vstoupil na recepci. Pak jsem se díval z konferenční místnosti a prohlížel jsem si stadion. Je velký, krásný. Dýchne na mě prostě atmosféra klubu, který ví, za čím si jde. A doufám, že si za tím půjdeme společně a moc se těším, až budu moc vyběhnout na hřiště," uvedla na webu fcviktoria.cz zimní posila Plzně.

Bývalého mládežnického reprezentanta, který se v novém prostředí upsal do června 2027, doprovázela první den ve Štruncových sadech také rodina. "Jsou nadšení! Hned jak jsem jim řekl, že tahle možnost existuje, tak měli radost. Jsou spokojení stejně jako já a byli moc rádi, když se se mnou mohli na stadionu vyfotit. Rodina za mnou vždy stojí," informoval.

Staňkem to neskončilo. Slavia si plácla s Košicemi a do Edenu dorazil po úspěšné stáži i mladý brankářský talent

Kromě nejvyšší domácí soutěže čeká dvaadvacetiletého borce v nových barvách také osmifinále Konferenční ligy. I to pro něj bude velmi speciální. Pohárové boje se mu zatím totiž vyhýbaly. "Já jsem evropské poháry nikdy nehrál, takže natěšení tady je. A sám jsem zvědavý, jaký to bude. Asi bych si přál, abychom dostali tým, který je hratelný a mohli postoupit ještě dál," doplnil bojovně laděný středopolař, jehož vychovala pro nejvyšší úroveň Slavia.

Poprvé vyběhne Červ v novém trikotu na trávník již v sobotu. Jeho nový zaměstnavatel vyzve v Luční ulici druholigovou Viktorii Žižkov a do akce by měli jít kromě něj také Matěj Valenta, Cheick Souaré. nebo testovaný Alex Tamm.

Červ ve FORTUNA:LIZE:

Sezony: 4
Zápasy. 71
Góly: 9
Asistence: 4