Sporting neobměkčilo ani nabízených 85 milionů eur. Chelsea zatím ohledně vysněného ostrostřelce neuspěla

Sporting neobměkčilo ani nabízených 85 milionů eur. Chelsea zatím ohledně vysněného ostrostřelce neuspěla
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Představitelé Chelsea zahájili svou snahu o získání středního útočníka Sportingu Viktora Gyökerese velmi velkoryse. Na lisabonský stůl totiž hodlali položit 85 milionů eur.

Portugalský Record potvrdil, že současný lídr Primeira Ligy v úvodu týdne nabídku obdržel, nicméně ji velmi rychle odmítl. To vše i přesto, že si svůj nynější ofenzivní klenot pořizoval před sedmi měsíci "jen" za 20 milionů eur.

Pětadvacetiletý forvard má ve své dlouhodobé smlouvě na Pyrenejském poloostrově zakotvenu výstupní klauzuli ve výši 100 milionů eur a vedení Sportingu ho za menší obnos uvolnit nehodlá.

Gyökeres totiž prožívá vskutku famózní ročník. Ve čtyřiadvaceti duelech této sezony se mu v rámci čtyř různých soutěží podařilo zaznamenat hned 20 branek a navíc přidal i deset gólových asistencí.

Jak asi sami tušíte, právě teď patří mezi nejnebezpečnější muže celého portugalského prostředí a konkurovat mu v tomto směru může snad jen Simon Banza z Bragy.

Liverpool přeci jen hodil laso. V merku má tvář, po které pošilhávají také Lipsko s Dortmundem

Sporting aktuálně táhne příjemnou šňůru sedmi triumfů v řadě, vyhřívá se na čele tabulky a rád by s Gyökeresem zaútočil na jubilejní dvacátý titul.

Produktivní Švéd s maďarskými kořeny navíc dorazil do struktur Sportingu teprve loni v červenci z Coventry a na současné adrese je dohodnutý na spolupráci až do roku 2028.

Reprezentant Švédska s devatenácti mezinárodními starty i krátkou minulostí v německém St. Pauli se na ostrovech snažil prorazit několik let. Nejen v Coventry City, ale také v Brightonu a Swansea City. Pořádně zářit však začal až v posledních dvou ročnících v Championship.

Vážný zájemce o jeho služby ze Stamford Bridge sice v anglické lize vyhrál třikrát za sebou a dělá si naděje na brzký posun z devátého místa výše, nicméně jeho manažer Mauricio Pochettino by i tak útočnou formaci rád oživil. Sterling, Jackson, Broja, Madueke a spol. totiž dosud žádné vyložené ofenzivní hody nepředvádějí.

Zranění Jamese chce Chelsea vyřešit záplatou. Pomoci by mohl odchovanec Tottenhamu