Bez Rice by Arsenal nebyl v boji o titul a Saliba je teď nejlepší stoper Premier League, tvrdí expert na anglický fotbal

Bez Rice by Arsenal nebyl v boji o titul a Saliba je teď nejlepší stoper Premier League, tvrdí expert na anglický fotbal
PODCAST

Aktuální ročník Premier League se přehoupl do své druhé poloviny, a tak je čas na první bilancování dosavadního průběhu sezony. Boj o anglický titul slibuje dramatickou podívanou až do samotného závěru, naopak začíná to vypadat, že všichni tři nováčci budou mít se záchranou příslušnosti k fotbalové elitě pořádné potíže.

Kdo patří v Anglii mezi nejlepší předsezonní posily a kdo naopak mezi negativní překvapení? V čem je aktuální ročník herně atraktivnější než předchozí sezony? A jak velkým problémem jsou na ostrovech výkony rozhodčích? To všechno jsme probrali s fotbalovým novinářem a expertem na Premier League Janem Pikousem.

Ten v rámci hráčů, co v hlavním přestupovém okně měnili dres, vyzdvihl například Declana Rice, který opustil Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem a vydal se za lepším na Emirates Stadium. "Bez Rice, který je ideálním hráčem na pozici šestky, by Arsenal možná nebyl v boji o titul, společně s Williamem Salibou je to klíčový hráč č. 1. Saliba je pak v současnosti nejlepší stoper Premier League," chválí odborník.

Nejprestižnější evropská soutěž nepoznala v posledních třech sezonách jiného vítěze než Manchester City. Družina Pepa Guardioly si loni připsala unikátní treble a letos může jako první tým v historii vyhrát anglickou nejvyšší soutěž počtvrté v řadě. V boji o mistrovský titul je Manchester City také letos, po dvaceti odehraných kolech ztrácí z druhé příčky dva body na vedoucí Liverpool. 

Všech 173 epizod podcastu Livesport Daily je k dispozici zde.

"Myslím si, že k titulu dokráčí i tentokrát. Teď se jim vrátil Kevin De Bruyne, za pár týdnů se vrátí ještě Erling Haaland. I oni ale letos mají své slabiny a to konkrétně v obraně. Dostávají zbytečné góly, ale když se v tuhle chvíli podívám na to, jak vypadá De Bruyne, oproti ostatním týmům je to taková výhoda, že bych řekl, že City vyhrají i letos," myslí si Jan Pikous.

V úterní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Nejlepší předsezonní posily.

Otázku (ne)odvolaných manažerů.

Výkony českých hráčů ve West Hamu.

Předposlední díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts.