Ač v sešívaném áčku debutoval, na ploše byl slyšet jasně nejvíc. Chtějí to tak po nás odmalička, líčí Sirotník

Ač v sešívaném áčku debutoval, na ploše byl slyšet jasně nejvíc. Chtějí to tak po nás odmalička, líčí Sirotník
OBSAHUJE VIDEO

Když hodnotil slávistický asistent Pavel Řehák výkon posil proti dánskému Sönderjyske (4:0), samozřejmě nezapomněl ocenit ani brankářského debutanta v sešívaném áčku Jana Sirotníka, který na svou šanci v prvním týmu slavného "S" čekal dost dlouho.

Ve slávistických strukturách totiž působí jednadvacetiletý strážce svatyně šestnáct let. "Je to nepopsatelný pocit, mám obrovskou radost. Je super, když vás takoví hráči, kteří tady jsou, takto podpoří, mají vás rádi. Když se něco stane, podrží vás. V tomhle směru je Slavia skvělá, celý tým drží při sobě," rozplýval se těsně po závěrečném hvizdu v interview pro klubovou televizi.

Mladý brankář, který strávil loňské jaro ve Varnsdorfu a na podzim pomohl slávistické rezervě k prvnímu místu v ČFL Skupině A, odchytal druhé dějství, neinkasoval a vše si moc užil.

V Dánsku mají jasno. Slavia chce posílit zálohu na adrese, kde již před lety zlákala Baha

V nějaké velké permanenci nebyl. "Soupeř si nějaké šance vytvořil, jedna střela šla těsně nad břevno. Nejsložitější situace byla dlouhý nákop na roh velkého vápna. Byl velký vítr, čekal jsem na odskok. Naštěstí jsem to nějak vyšetřil. Hrál jsem spíš nohama, myslím, že dobře, abych se trochu pochválil. Jsem rád, že to vyšlo," neskrýval nadšení Sirotník.

Ten byl v zápase dost slyšet a mluvit ke zkušenějším kolegům se v žádném případě nebál. "Mluvil jsem hodně, chtějí to tak po nás odmalička. Brankář musí dirigovat obranu. Má hru před sebou, vidí to nejlíp," připomněl brankář, jenž bojuje o své místo pod slávistickým sluncem s Jindřichem Staňkem, Alešem Mandousem i Ondřejem Kolářem.

Kondiční soustředění v Algarve je podle něj sice náročné, nicméně stejně jako každý jiný kemp. "Zvládám to snad dobře, i líp, než jsem čekal. Hřiště jsou měkčí, je to nápor na klouby, ale všichni se s tím pereme dobře. Ukázali jsme to ostatně i teď v zápase. Myslím, že nám to do té půlsezony, co nás čeká, dá hodně. A pomůže nám to k vytouženým trofejím," uzavřel optimisticky laděný Sirotník, v jehož případě nejde znovu vyloučit ani hostování na jiné adrese.