Příští posila Sparty o sobě dává vědět ve slovenské lize. Tuzemského mistra zaujal mladý obránce Banské Bystrice

Příští posila Sparty o sobě dává vědět ve slovenské lize. Tuzemského mistra zaujal mladý obránce Banské Bystrice

Dukla Banská Bystrica, která na slovenské mapě přezimuje na velmi lichotivé čtvrté příčce, přišla během právě probíhající přestávky o několik hráčů včetně sedmadvacetiletého kanonýra Róberta Polievky či o rok mladšího záložníka Adriána Káčeríka, jehož čeká hostování v Prešově.

Ani to však nebude z kádru trenéra Mária Auxta všechno. Tým, jehož součástí jsou i bývalí hráči FORTUNA:LIGY David Depetris, Jakub Považanec či Marek Hlinka, přijde patrně i o dvaadvacetiletého Jakuba Uhrinčaťa.

Jak informoval na síti X slovenský insider Jozef Kopčo, obránce s minulostí v druholigovém celku MFK Dolný Kubín by měl mít namířeno do Sparty, která tak vyhrála zákulisní souboj o jeho služby s jinými českými zájemci.

Jeho posledním soutěžním vystoupením za Duklu se tak pravděpodobně stane vítězný souboj s Žilinou (3:1), který se hrál uprostřed prosince loňského roku.

Pich dorazil na Kypr i díky krajanům, společně s Ďurišem už však pošilhávají na návrat do Banské Bystrice

V této sezoně Niké ligy absolvoval chválený Uhrinčať plný počet zápasů. K tomuto datu je na 44 prvoligových a 34 druholigových startech, transfermarkt.com u něj uvádí tržní cenu necelých 8 milionů korun a v Bystrici byl smluvně vázán do léta 2026.

Zatím není jisté, zda přijde přímo do prvního týmu Briana Priskeho, nebo se dostane šanci adaptovat ve F:NL pod vedením nového kouče sparťanské rezervy Luboše Loučky. Pravděpodobnější je zřejmě varianta číslo 2.

V současném sparťanském prostředí jsou mimochodem k zastižení i jeho krajané Jakub Surovčík, Adam Goljan a Lukáš Haraslín, jenž si jako jediný pravidelně připisuje starty v áčku.

P.S.: Nový víceletý kontrakt na Letné si vysloužil dvaadvacetiletý křídelník Jakub Ryneš. "Ryny, věříme, že tohle všechno je jen začátek. Ať se Ti v rudém dresu i nadále daří," zaznělo na oficiálních stránkách úřadujícího mistra.

V Dánsku mají jasno. Slavia chce posílit zálohu na adrese, kde již před lety zlákala Baha