Niké liga může ztratit osobnost. Okolo trenčínského esa se skvělými čísly mlsně krouží Feyenoord i Schalke 04

Niké liga může ztratit osobnost. Okolo trenčínského esa se skvělými čísly mlsně krouží Feyenoord i Schalke 04

AS Trenčín může brzy přijít o svého důležitého krajního obránce, jenž na podzim nevynechal ani jeden ligový souboj, ve kterém vstřelil jednu branku a dalších devět gólů pomohl připravit svým spoluhráčům. Matúš Kmeť se totiž ocitl na radaru pár známých evropských značek z Německa i Nizozemska.

Třiadvacetiletého univerzála, jenž patří i do širšího kádru slovenské reprezentace, mají sledovat kluby Feyenoord Rotterdam a Schalke 04, s tím, že velmi zajímavý by byl jeho případný příchod právě do Eredivisie. Ve stejném klubu už totiž působí jeho dva krajané Leo Sauer a Dávid Hancko.

Zatímco Feyenoord je v současnosti ve své zemi na druhé příčce hned za suverénním Eindhovenem, v Schalke 04 až tak slavné časy nezažívají. Ve druhé Bundeslize jim patří až čtrnáctá pozice a na boj o návrat mezi elitu to nevypadá ani letos.

"Je pravdou, že představitelé Feyenoordu ho sledují, protože je zaujala jeho zápasová data a chtěli si je ověřit. Matúš má skvělá čísla, pokud jde o úspěšnost přihrávek a další důležité ukazatele," citoval server tvnoviny.sk slova jeho agenta Richarda Čecha.

V MLÁDÍ SI HO VYHLÉDL PELTA, ZRADILO HO ALE ZDRAVÍ I ALKOHOL. TEĎ HRAJE V DIVIZI A SOUČASNÝ TREND SE MU NELÍBÍ: BĚŽCI PŘED FOTBALISTY? NE!

Dobře hodnocená tvář slovenské Niké ligy byla dokonce na jednom z ostrovních fór přirovnána k liverpoolskému esu Trentu Alexanderovi-Arnoldovi.

Do Trenčína, který se drží v první šestce, již osobně zavítali i jeho nápadníci z Gelsenkirchenu. "Představitelé Schalke nám řekli, že ho mají na svém wantlistu dost vysoko. Oba kluby ho však zatím jen sledují," upřesnil hráčův manažer.

Podle transfermarkt.com se cena odchovance Ružomberoka s krátkou minulostí v druholigové Dubnici blíží 15 milionům korun. Protože má na současném místě platný kontrakt až do léta 2026, níž by se jít nemělo. Pro oba globálně známé celky by to ani tak nemělo představovat výraznější problém.

Bude se Kmeť loučit u řeky Váh již v průběhu letošního roku?

Jarolíma jsem kontaktoval sám, Adediran není týmový hráč, říká nový kouč Dynama. S posilami to vypadá všelijak