Doležal rozesmutnil Górnik Zabrze, Skalák a spol. hokejově přestříleli poslední tým druhé rakouské Bundesligy

Karviná si na závěr týdne naplánovala dva přípravné střety ve dvou různých státech. Vystoupení na polské půdě proti tamnímu Górniku Zabrze už má za sebou, v sobotu odpoledne se pak představí na Slovensku proti Žilině.

Podvod v přímém přenosu, Slovácko obětí nekalých praktik. Tohle jsem nezažil, kroutí hlavou Kadlec

V předposlední prověrce před nedělním odletem na kemp do Turecka se tým MFK radoval z těsného vítězství 3:2, o které se postarali Akinyemi, Memič a Doležal, jenž rozhodl o konečné podobě výsledku minutu před koncem.

"Górnik je v Ekstraklase sedmý, Žilina v Niké lize druhá. Na oba zápasy pojedou všichni hráči a zátěž mezi ně rozložíme. Prioritou je odehrát kvalitní duely bez zranění, abychom se v neděli všichni společně vydali do Turecka na soustředění," uvedl těsně před úvodním hvizdem kouč Juraj Jarábek.

Karviná tento týden zúžila brankářský tým hned o dvě tváře. Zatímco Ondřej Mrózek řeší hostování v nedalekém Třinci, kde ho by ho čekala MSFL, Vladimír Neuman se odebere na slovenskou scénu, konkrétně do Spišské Nové Vsi.

To jihočeské Dynamo to mělo na domácí umělce proti Amstettenu, což je momentálně poslední celek druhé rakouské nejvyšší soutěže, o poznání lehčí a pod vedením Jiřího Lercha s Jiřím Kladrubským si připsalo "hokejovou" výhru 6:3.

Největší podíl na ní měli dvougóloví střelci Skalák s Práškem, s tím, že o zbylé dvě trefy se postarali Suchan a Böhm. České Budějovice si tak zvedly sebevědomí po úvodní remíze zimní přestávky s Jihlavou (2:2) a mohou se začít připravovat na polskou Koronu Kielce.

Páteční přípravy:

Dynamo České Budějovice - Amstetten 6:3 (2:2)

Branky Č. Budějovic: 19. z pen. a 44. Skalák, 53. a 67. Prášek, 73. Suchan, 88. Böhm.

Górnik Zabrze - MFK Karviná 2:3 (0:2)

Branky: 63. Rasak, 65. vlastní Ražnatovič - 14. Akinyemi, 17. Memič, 89. Doležal.

Sestava Karviné: I. poločas: Holec - Krčík, Traoré, Kauan Carneiro, Ražnatovič - Boháč, Moses - Memič, Ayaosi, Regáli - Adeleke. II. poločas: Holec - Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatovič - Žák, Budínský - Iván, Ezeh, Papalelé - Doležal. Trenér: Jarábek.

SK Sigma Olomouc B - FC Zlín B 2:0

Branky: 23. Kašpárek, 48, 53. Grečmal.

Sk Slavia Praha - AIK Stockholm 17:00

Slezský FC Opava - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 19:00

Situace v Dynamu jde popsat jen slovem chaos, hlavní podíl na tom má majitel Koubek, je přesvědčen jihočeský insider