Hráče musím pochválit, jak pilně trénují, libuje si Hapal. Hrubého posílá Baník do Prostějova, Ciencialu do Třince

Hráče musím pochválit, jak pilně trénují, libuje si Hapal. Hrubého posílá Baník do Prostějova, Ciencialu do Třince

Tabulkově šestý Baník, jenž v posledních týdnech marně lanařil do svého kádru kmenového slávistu Filipa Horského, zakončí náročný dvoutýdenní blok tréninků přípravným soubojem proti Vyškovu, jemuž se před pár dny podařilo remizovat se Slovanem Bratislava (2:2). 

Jediný domácí duel Ostravy v zimní pauze bude hostit umělá tráva v tréninkovém areálu Vista již tuto sobotu.

Po souboji s vedoucím mužstvem F:NL totiž slezská značka odehraje dalších pět přípravných zápasů na nadcházejícím soustředění v Turecku.

"Až na to, že počasí nám moc nepřeje, tak příprava probíhá, jak jsme si naplánovali. Podstatné je, že máme všechny hráče zdravé, samozřejmě až na nějaké drobnosti, ale nic vážného tam není. Musíme hráče pochválit, jak trénují. Bylo toho hodně, ale přistupují k tomu zodpovědně. Věřím, že se to odrazí i v soutěži," citoval web fcb.cz slova hlavního kouče Pavla Hapala.

Obranu lídra F:NL bude řídit Nizozemec. Profesionalita a zkušenosti Straalmana jsou to, co potřebujeme, líčí Zbořil

Čtyřiapadesátiletý odborní, který zodpovídá za výkony i výsledky Baníku od října 2022, rozvrhne proti Vyškovu síly na dvaadvacet fotbalistů.

"Máme to rozdělené na dvě jedenáctky, na dva poločasy, ať se hráči dostávají do hry. Ale přesto k tomu chceme přistoupit poctivě a vyhrát, i když jde jen o přípravu," upozornil někdejší reprezentační kouč Slovenska.

Přípravu FCB opustili tento týden i dva hráči. Gólman Martin Hrubý už trénuje s druholigovým Prostějovem a jeho angažmá na Hané je nyní v řešení. Působiště pak mění také středopolař Lukáš Cienciala, jenž byl na podzim zapůjčen právě v 1. SK. Na jaře však bude vypomáhat v MSFL Třinci.

Foto: FC Baník Ostrava