Tottenham je dál na lovu! Lanaří hvězdu budoucnosti, která v létě odmítla Chelsea

Tottenham je dál na lovu! Lanaří hvězdu budoucnosti, která v létě odmítla Chelsea

Tottenham rozjel sezonu skvěle, experti jej pasovali dokonce do boje o mistrovský titul. Pak se ale mašina Spurs zadrhla, ambice však měl klub dál vysoké. V zimě londýnský klub přivedl žádaného stopera Radua Dragusina, ofenzivu posílil Timo Werner. A to není vše, peče se prý další přestup. Z belgického Club Bruggy by měl přijít talentovaný Antonio Nusa.

O tomto mladíkovi mluví skauti už dlouho. Nusa přestoupil do Brugg před třemi lety ze Stabaeku za tři miliony eur. Belgický klub by teď měl podle Het Laatste Nieuws částku zdesetinásobit, po Spurs chtějí Belgičané třicet milionů eur.

A vypadá to, že je dostanou, jednání jsou prý v pokročilém stádiu a měla by být ukončena v dohledné době. Pro křídelníka se však nic v následujících týdnech po sportovní stránce nezmění. Ve hře je totiž přestup od léta, nebo klapne okamžitě, ale hráč zůstane v současném působišti na půlročním hostování.

Třaskavý přestup! United získali stavitele konkurenčního City. Ten prý utíká z potápějící se lodi

Spurs pochopitelně nejsou prvním týmem, který o Nusu projevil zájem. Situaci monitoroval Arsenal i Liverpool, konkrétní kroky už v létě podnikla Chelsea. Ta v poslední den přestupů údajně nabídla třicet milionů eur, ale mladý hráč nabídku odmítl. „O zájmu jsem věděl, ale o konkrétní nabídce ne. Ale odmítl jsem. Už před letní přestávkou jsme se s klubem domluvili, že zůstanu ještě jednu sezonu,“ potvrdil zájem Blues sám Nusa.

Pokud dojde k dohodě, Tottenham bezpochyby získá hráče s velkým potenciálem. Jsou ale i oblasti, ve kterých se Nor musí zlepšit. „Nusa je levé křídlo se silnější pravou nohou, je považován za jeden z největších talentů v Belgii," řekl pro server Transfermarkt expert Bart Tamsyn.

Pohroma pro West Ham. O výhru přišel ve třinácté minutě nastavení, Coufal kvůli vyloučení nedohrál

„Umí fantasticky driblovat a má slušné zrychlení i s míčem u nohy. Potřebuje se však stát efektivnějším. Se třemi góly a třemi asistencemi v 26 zápasech se špičkovým hráčem v Premier League nestane,“ narážel na slabší čísla v sezoně, ve které Nusu několikrát zastavila zranění. Kvůli trablům se zády vynechal osm zápasů. V dalších pak začínal jako náhradník.

Každopádně jde o dynamického hráče se schopnostmi prosadit se v soubojích jeden na jednoho. Podle Wyscoutu je Nusa aktuálně třetí v lize se 133 driblinky. Horší je to s jejich úspěšností (54,14 procenta). Ta řadí hráče až na 28. místo žebříčku.