Na tréninku se občas dost křičí, někdy i na mě, líčí sešívaný benjamínek Lacko. Snaží se, aby ho to nerozhodilo

Na tréninku se občas dost křičí, někdy i na mě, líčí sešívaný benjamínek Lacko. Snaží se, aby ho to nerozhodilo
OBSAHUJE VIDEO

Nejmladším účastníkem právě probíhajícího slávistického kempu v portugalském Algarve je čerstvě osmnáctiletý Jan Lacko, který už má za sebou i první zápasové minuty za áčko, když byl u nedávného triumfu 2:0 nad AIK Stockholm.

"Rozdíl je to obrovský, zvykám si. Ale myslím si, že jsem zatím obstál," prohlásil v interview pro slavia.cz nadějný křídelník, který je součástí sešívaného "S" od září 2022.

Premiéru za první tým, který nyní táhne šňůru deseti utkání bez prohry, si odchovanec Slovácka moc užil a byl šťastný, že dostal možnost zasáhnout do utkání. Byť to bylo "jen" na deset minut a on měl asi pět dotyků s míčem.

"Hodně silný zážitek. Herní principy jsou v áčku i mládeži podobné, o to to bylo snazší. Trenéři mi řekli, ať jdu na levé křídlo, tak jsem šel. Snad to bylo dobré, nic zásadního jsem doufám nepokazil. Byl jsem spokojený," líčil záložník, který je podle asistenta Pavla Řeháka na svůj věk herně vyspělý.

Je lehčí přivést hráče z Nizozemska než z Česka, říká šéf Vyškova. Klub předběhl svůj vývoj a čeká ho stěhování

Ještě nedávno koukal na své nynější spoluhráče výhradně z tribuny nebo z televize. "Je to neuvěřitelné. Na tréninku se občas dost křičí, někdy i na mě. Ale snažím se, aby mě to nijak nerozhodilo. Jsem v pohodě, emoce k fotbalu prostě patří," dodal sebevědomý hráč, jemuž v rámci premiérového baga nevyšel pokus o jesličky kapitánu Janu Bořilovi.

Pokud jde o zbytek hvězdného kádru úřadujícího domácího vicemistra, typologicky se mu hodně líbí Václav Jurečka, jemuž nechybí rychlost ani super zakončení. "Jednou bych chtěl hrát určitě jako on. Jeho atributy jsou super. Pár slov jsme už prohodili, na větší povídání ještě musím najít odvahu," chválil někdejšího kanonýra "svého" Slovácka.

Za vzor by si mohl dát o dva roky staršího Matěje Juráska, jenž se z mládeže v áčku prosadil velmi rychle. "Má skvělé jedna na jedna, na jeho hru se super kouká. Chtěl bych se mu někdy aspoň přiblížit. Taky fajn, že nám ještě někdy pomáhá s taháním věcí, že na to nejsme sami," odlehčil.

Moc by si přál zasáhnout i do posledního přípravného duelu proti Beijingu Guoan, byť by to mělo být opět jen na minut. Po návratu se má opět připojit k devatenáctce, nicméně realizační tým už o něm bude dobře vědět.