Lewandowski přichází o formu i minuty. Xavi od něj očekává více

Lewandowski přichází o formu i minuty. Xavi od něj očekává více

V posledních pěti soutěžních duelech sice třikrát skóroval, ani jednou se ale Robert Lewandowski neprosadil v ligovém utkání. V La Lize naposledy skóroval 10. prosince a tlak na jeho osobu sílí. Kouč Barcelony Xavi jej už podruhé v krátké době vystřídal a po polském útočníkovi požaduje daleko více. 

Robert Lewandowski se v La Lize naposledy prosadil 10. prosince v nakonec neúspěšném klání proti Gironě. V sedmi posledních ligových zápasech je ale právě tento zásah tím jediným.

V lednu se trefil hned třikrát, ovšem gól do sítě Barbastra ze čtvrté ligy snad ani nemůžeme počítat. V Saúdské Arábii skóroval do sítě Osasuny a Realu Madrid, z Rijádu se ale katalánský velkoklub vracel bez trofeje.

Po návratu do Španělska se Lewa vrátil ke svým nevýrazným výkonům. Na půdě Realu Betis mu na konci první půle nebyl uznán gól pro ofsajdové postavení a Xavi jej krátce po hodině hry vyměnil.

A to už podruhé během krátké chvíle. Podobně nedohrál ani duel proti Las Palmas. V sezoně byl přitom zatím stažen jen dvakrát. Konkrétně na půdě Realu Sociedad, kdy byl polský kanonýr po zranění, a také v Lize mistrů na půdě Antverp, kde již o nic nešlo.

V sedmadvaceti duelech letošního ročníku má rodák z Varšavy na svém kontě 12 branek a 5 asistencí, což rozhodně špatná bilance není. Xavi a vedení Barcelony ale od zkušeného harcovníka očekává více. I proto jej v posledních zápasech nahrazoval Vitor Roque.

Podle španělských médií tím chce Xavi na Lewandowského vytvořit tlak, díky kterému by se měla vrátit zpět ta nejlepší verze pětatřicetiletého útočníka. Pokud by se tak v následujících týdnech nestalo, je zřejmé, že spekulace ohledně jeho budoucnosti na Nou Campu budou nabývat na intenzitě. 

Xavi je připraven na kritiku: Jsem silný, je to pro nás těžká rána, ale přenastavíme se a zabojujeme o zbylé 3 trofeje