Dynamo zamíří směr Belek nejen bez Čoudka či Zajíce, ale i bez kapitána Havla. Co Němec Tranziska?

Dynamo zamíří směr Belek nejen bez Čoudka či Zajíce, ale i bez kapitána Havla. Co Němec Tranziska?

Po necelých třech týdnech přípravy v domácích podmínkách zamíří poslední tým prvoligové tabulky z jihočeského Střeleckého ostrova na jižní pobřeží Turecka. Na zahraničním soustředění v Beleku, které vypukne ve středu, stráví svěřenci trenéra Jiřího Lercha celkem 10 dní. 

Mimo tréninků se může Dynamo těšit na střety s ukrajinským celkem FK Kolos Kovalivka a polskými mužstvy Korona Kielce a Górnik Zabrze.

V nominaci chybí hned čtyři hráči áčka. Konkrétně jde o Alena Dejanoviče, jenž je po operaci menisku, Ondřeje Čoudka, jehož trápí svalový problém, Michala Hubínka, který dlouhodobě laboruje se zády a Tomáše Zajíce. Ten je momentálně v rekonvalescenci po zranění v oblasti třísel.

Na srazu bude chybět i kapitán Lukáš Havel, ovšem má to své opodstatnění. Ve čtvrtek 25. ledna totiž bude na Jihočeské univerzitě absolvovat státní závěrečnou zkoušku svého bakalářského studia a kvůli vysokoškolským povinnostem se k výpravě připojí o dva dny později.

Laštůvka je začátek, chystáme další ligové osobnosti, slibuje šéf Havířova a chce do MSFL

I na základě toho s Dynamem cestuje pět hráčů třetiligového béčka a jeden člen výběru do devatenácti let. Šanci dostanou Ondřej Novák, Tomáš Hák, Sebastian Böhm, Robin Polanský a Martin Prášek, který zaznamenal v posledním střetu s rakouským Amstettenem dva góly.

Benjamínkem nominace je teprve sedmnáctiletý středopolař Petr Zíka, který byl nedávno zvolen mezi tři nejlepší mladé sportovce Jihočeského kraje a za první tým Dynama již na podzim nastoupil v MOL Cupu proti Chrudimi.

Sportovní úsek Českých Budějovic i nadále jedná o příchodu dvaadvacetiletého německého forvarda Jakoba Tranzisky z Admiry Wacker, který byl v klubu na desetidenních testech.

"Trenérům Dynama se Tranziska líbil a mají o něj zájem, v současné době tedy probíhají jednání o jeho příchodu. Aktuálně jsou možné všechny varianty - připojení k týmu v průběhu soustředění, připojení k týmu po skončení soustředění, ale i varianta, že se německý útočník nakonec nepřipojí vůbec," zaznělo na stránkách dynamocb.cz.