Talent Brdička se stal definitivně součástí pardubického áčka, do CFIG Areny se z Polska vrací Chlumecký

Talent Brdička se stal definitivně součástí pardubického áčka, do CFIG Areny se z Polska vrací Chlumecký

Radoslav Kováč si definitivně vytáhl do pardubického áčka jednoho z tahounů třetiligové rezervy Filipa Brdičku. Ten už v barvách prvního týmu debutoval ve FORTUNA:LIZE proti Spartě a v rámci lednové Tipsport ligy se mu podařilo dokonce skórovat.

To, že by mohl začít hrát na východě Čech ještě významnější roli než dosud, dokládá i čerstvý podpis kontraktu do konce ročníku 2025/2026. "S Filipem jsme uzavřeli smlouvu na dva a půl roku. Znamená to, že se definitivně stává součástí A-týmu," informoval na stránkách fkpardubice.cz sportovní manažer klubu Martin Shejbal.

Perspektivní útočící hráč, který v mládeži prošel i Hradcem Králové a Mladou Boleslaví, byl v tréninkovém procesu ligového týmu už na podzim a premiéra v české nejvyšší soutěži tak byla logickým krokem. "Svoji typologii útočníka, kterou v našem klubu vyžadujeme, prokazuje i v zimní přípravě. Doufáme, že mu bude sloužit zdraví a jeho výkony budou mít rostoucí tendenci," přál si funkcionář.

Devatenáctiletý Brdička nemá v rámci tréninkových jednotek áčka žádný problém. "Těší nás o to víc, že je to hráč z naší líhně, což je přesně ten směr, kterým se chceme v Pardubicích ubírat," prohlásil Shejbal.

Zlínsko ztrácí opory. Líšeň udělala profesionály hned ze dvou hráčů současného lídra MSFL

Mladík, který na podzim v ČFL gólově udeřil hned osmkrát, má pochopitelně z povýšení radost. O podpisu smlouvy moc dlouho nepřemýšlel. "Hned jsem věděl, že chci smlouvu prodloužit a poprat se o své místo v hlavním týmu FK Pardubice. Jsem určitě spokojený. Moc si to užívám. V A-týmu se toho snažím co nejvíce pochytit od zkušenějších hráčů i trenéra Kováče," sdělil odchovanec Nového Města nad Metují.

Klub ze CFIG Areny se ve čtvrtek pochlubil i návratem obránce Martina Chlumeckého, který na domácí mapě prošel Duklou, Jihlavou, Varnsdorfem,Teplicemi i Baníkem, strávil podzimní část sezony v polském druholigovém mužstvu Podbeskidzie Bielsko-Biala. Na pardubické půdě ho čeká hostování do června.

"Moc jsem nad tím nepřemýšlel. Když přišla nabídka do prostředí, které znám, a kde jsem před časem působil, byla to pro mě první možnost. Na pardubické angažmá vzpomínám jako na nejlepší, které jsem doteď zažil. Ze všech pohledů to dávalo největší smysl. Polsko mi dalo hodně zkušeností po sportovní stránce. Jsou tam větší kvalitativní rozdíly mezi kluby v rámci soutěže než u nás," zakončil Chlumecký.

V ročníku 2022/2023 odehrál sedmadvacetiletý fotbalista za Pardubice šestadvacet soutěžních utkání.