Prozření v Saúdské Arábii se množí. Na úprku má být i Benzema, který by se mohl dočkat výzvy v Anglii

Prozření v Saúdské Arábii se množí. Na úprku má být i Benzema, který by se mohl dočkat výzvy v Anglii

Zaslíbený ráj, kde platí lépe než v Evropě? Takového dojmu nabyla v létě poměrně slušná enkláva hráčů, která neváhala volání ze Saúdské Arábie vyslyšet. Již po šesti měsících se však zdá, že ta možnost nebyla zase až tak idylická, jak se na první pohled zdálo. Množí se zvěsti o návratech, některé se již uskutečnily. Na úprku má být podle vícero zdrojů i francouzský útočník Karim Benzema.

Šestatřicetiletý veterán s alžírskými kořeny v létě překvapivě zamával Realu Madrid, kde strávil dlouhých čtrnáct let a odehrál více jak 640 soutěžních zápasů, ve kterých si připsal 354 gólů. Jeho přesun do Al-Ittihad byl pro mnohé překvapením, o to větší je pak možnost, že se po pouhých šesti měsících vrátí zpět do Evropy.

STOMILIONOVÁ INVESTICE LÁKÁ REAL I PSG. KDO BY SE MOHL STÁT DLOUHODOBÝM PARŤÁKEM MILITÃA?

Již během podzimu se objevovaly první signály, které však mířily spíše do Francie a Benzema byl spojován s Lyonem, kde svou fantastickou cestu profesionálního hráče odstartoval.  V posledních dnech však sílí názory, že si na sklonku kariéry zamíří do Premier League.

V dobách jeho působení v Realu Madrid byl často spojován s londýnským Arsenalem, před pár dny přišla zpráva skrze britský list The Sun, že by jej upotřebila londýnská Chelsea. Podle webu Goal má ale Benzema zamířit do Manchesteru United, který hledá zkušeného parťáka po bok dánského talentu Rasmuse Højlunda.

Foto: Al-Ittihad Club