Etická komise vyřkla tvrdý trest za ovlivňování zápasů. Hladík dostal distanc na 15 let a pokutu milion

Etická komise vyřkla tvrdý trest za ovlivňování zápasů. Hladík dostal distanc na 15 let a pokutu milion

Etická komise Fotbalové asociace ČR udělila záložníkovi Michalu Hladíkovi z třetiligového Frýdlantu nad Ostravicí patnáctiletý zákaz působení ve fotbale a pokutu milion korun za ovlivňování nebo pokus o ovlivňování zápasů. Komise o tom informovala v komuniké na webových stránkách asociace.

RYNEŠ DVĚMA GÓLY REŽÍROVAL VÝHRU SPARTY PROTI PUSKÁS AKADÉMII, PLZEŇ V ZÁVĚRU PŘEJELA FERENCVÁROS

Potrestáni byli i další hráči Filip Firbacher a Javier Neruda, kteří se na Hladíkův pokyn pokusili ovlivnit jiné fotbalisty. Firbacher, jenž z Hradce Králové hostuje v druholigovém Varnsdorfu, si nezahraje 30 měsíců. Obránce Neruda z třetiligové Hostouně dostal zákaz účasti na všech aktivitách spojených s FAČR po dobu 18 měsíců. Oba navíc zaplatí pokutu 20.000 korun. Všichni tři se mohou vůči verdiktu odvolat.

Hladík jako hlava organizované skupiny nabízel úplatky, aby ovlivnil utkání domácího poháru Valašské Meziříčí - Slavičín a Valašské Meziříčí - Třinec ze srpna 2019 a třetiligový zápas mezi Rakovníkem a Motorletem Praha z října 2021. V něm se angažovali i Firbacher s Nerudou.

"Etická komise rozhodla o prakticky nejzávažnějším případu match-fixingu po dobu své činnosti. Udělila vysoký trest panu Hladíkovi, který byl organizátorem a k ovlivňování zápasů přemlouval další hráče, naléhal na ně," uvedl předseda etické komise Jan Eisenreich ve videonahrávce pro média.

Bývalý sparťanský útočník Daniel Turyna dostal za antisemitické komentáře na sociálních sítích 20 hodin veřejně prospěšných prací. Hráč divizní Čáslavi současně dostal od etické komise pokutu 50.000 korun.

AGILNÍ BLAHÚT SI DOBŘE UVĚDOMUJE, KAM PŘIŠEL. V UHERSKÉM HRADIŠTI VĚŘÍ, ŽE MŮŽE BÝT VÍC NEŽ JEN ZDRAVOU KONKURENCÍ