Nejlepší střelec Varnsdorfu Firbacher končí v klubu kvůli pokusu o ovlivnění zápasu

Nejlepší střelec Varnsdorfu Firbacher končí v klubu kvůli pokusu o ovlivnění zápasu

Dvaadvacetiletý útočník Filip Firbacher již nadále nebude oblékat dres FK Varnsdorf. Klub s hráčem, který ve Varnsdorfu zasáhl do 13 zápasů a vstřelil v nich sedm branek, což z něj dělalo nejlepšího střelce týmu, na základě rozhodnutí Etické komise Fotbalové asociace České republiky ukončil smlouvu. Klub vše potvrdil na svém oficiálním webu.

Firbacher byl potrestán disciplinárním trestem zákazu účasti na všech aktivitách spojených s FAČR na 30 měsíců společně s pokutou ve výši 20 000 korun za údajný pokus o ovlivnění zápasu v roce 2021. Nadějný útočník přišel do Varnsdorfu na hostování z Hradce Králové v létě před sezónou 2023/2024.

Podobně postupoval také třetiligový Frýdlant nad Ostravicí, který se rozhodl rázně reagovat na situci čtyřiadvacetiletého záložníka Michala Hladíka, který byl etickou komisí Fotbalové asociace ČR potrestán patnáctiletým zákazem působení ve fotbale a pokutou milion korun za ovlivňování nebo pokus o ovlivňování zápasů. Klub v prohlášení zdůraznil, že se prošetřované skutky měly stát v letech 2019 až 2021, tedy v době, kdy Hladík neměl s klubem nic společného.

Ctíme presumpci neviny, s Hladíkem ale přerušujeme spolupráci. Po trestu od etické komise záložník ve Frýdlantu končí

"I přesto, že ctíme presumpci neviny, rozhodl se klub 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí přerušit spolupráci s hráčem Michalem Hladíkem až do definitivního rozhodnutí Etické komise FAČR," píše se v prohlášení klubu.