Šest minut a konec. Dostál utrpěl zlomeninu lícní kosti a má po sezoně

Šest minut a konec. Dostál utrpěl zlomeninu lícní kosti a má po sezoně

Jen šest minut odehrál obránce Martin Dostál v přípravném utkání Bohemians 1905 proti jihoafrickému týmu TS Galaxy. Na začátku druhé půle utrpěl zlomeninu lícní kosti a bude se muset podrobit operaci. 

Dostál se zranil ve druhém poločase duelu proti jihoafrickému celku TS Galaxy (4:3). Vyšetření v nemocnici potvrdilo podezření na frakturu v obličeji. "Dosty má bohužel zlomenou lícní kost a dnes odletí zpět do Česka. Doma ho čeká operace a dlouhá pauza od fotbalu," konstatoval klub.

"Zranění k fotbalu patří, tak z toho nebudeme dělat tragédii a určitě se brzo uvidíme," řekl ve videovzkazu Dostál, jehož obličej "zdobí" pod pravým okem otok a podlitina. Operačnímu zákroku by se měl podrobit v pondělí.

Čtyřiatřicetiletý Dostál na podzim chyběl v jediném z 19 zápasů aktuálně devátého týmu tabulky české ligy a také v předchozích dvou sezonách měl minimum absencí, v každé si připsal přes 30 startů. V nejvyšší soutěži mu chybí jen šest utkání k dovršení mety 300.

Po tomto zranění bývalého hráče Slavie a Ostravy je tak velmi pravděpodobné, že Klokani budou na přestupovém trhu ihned hledat náhradu.

V sobotním duelu se zranili také útočník David Puškáč a záložník Jan Matoušek. Podle vyjádření asistenta trenéra Bohemians Ivana Haška má první z nich potíže s břišním svalem, druhý utrpěl "koňara" nad kolenem.