Pochettino si láme hlavu nad ofenzivní stránkou týmu. Řešení vidí v příchodu hvězdičky z Lille

Pochettino si láme hlavu nad ofenzivní stránkou týmu. Řešení vidí v příchodu hvězdičky z Lille

Londýnská Chelsea se zatím nemůže vymanit z výsledkové mizérie, ačkoliv jisté záblesky se tu a tam najdou. Kanonáda v semifinále Ligového poháru však nemůže být náplastí na deváté místo v tabulce aktuálního ročníku Premier League a děsivá ztráta sedmnácti bodů na vedoucí Liverpool. Pomoci by mohla hvězdička působící v Lille, kterou si na Stamford Bridge vyhlédli jako další posilu.

Argentinský stratég Mauricio Pochettino si láme hlavu nad ideální podobou svého týmu. Problémů je více, ale mezery vnímá především v defenzivě a v útoku. Blues postrádají dravého střelce, který by uměl vzít odpovědnost na svá bedra.

KLOPP CHTĚL NA ANFIELD ROAD BALIT KUFRY UŽ V ČERVNU. NECHAL SE ALE PŘEMLUVIT

Belgický internacionál Romelu Lukaku dostal v létě svolení pokračovat v Serii A, jen vyměnil barvy Interu Milán za římské AS. Vedení Blues reagovalo na tuto mezeru příchodem Nicolase Jacksona z Villarrealu, ale dvaadvacetiletý Senegalec zatím zůstal daleko za očekáváními. V létě se ani nepočítá s návratem zmíněného Lukaka, který by mohl být trvale prodán.

Řešením je podle Pochettina příchod kanadského útočníka Jonathana Davida. Podle listu Telefoot se na něj Blues v posledních týdnech dotazovali a mají zájem jej v létě podepsat. Možná by to nebyla sázka naslepo, neboť čtyřiadvacetiletý útočník v barvách Lille naskočil v této sezóně do 27 soutěžních zápasů a připsal si 11 gólů a 6 asistencí.

Foto: Lille OSC