Šilhavý zpět v procesu? V Ománu by mohl navázat na Máčalu, premiéra se rýsuje v březnu proti Malajsii

Šilhavý zpět v procesu? V Ománu by mohl navázat na Máčalu, premiéra se rýsuje v březnu proti Malajsii

Jaroslav Šilhavý (62) by měl mít před sebou novou trenérskou misi exotičtějšího ražení. Na klubovou úroveň, v rámci níž okusil v domácích podmínkách České Budějovice, Liberec, Jablonec, Duklu i Slavii, by se však zatím vracet neměl.

Ostřílený stratég, jenž ukončil své působení u české repre loni v listopadu, se podle informací iSport.cz předběžně domluvil na spolupráci s národním mužstvem Ománu a už má za sebou i návštěvu hlavního města Maskatu.

Šilhavý by měl na své druhé mezinárodní štaci vystřídat devětašedesátiletého chorvatského odborníka Branka Ivanoviče, který skončil poté, co Omán vypadl z Asijského poháru již po základní skupině. Bývalý trenér Dinama Záhřeb či Al Ahli vedl zemi ležící na pobřeží Arabského moře od úvodu roku 2020.

Jarolíma jsem kontaktoval sám, Adediran není týmový hráč, říká nový kouč Dynama. S posilami to vypadá všelijak

Podle pondělního avíza by si měl vítěz FORTUNA:LIGY z let 2012 a 2017 vzít na asijskou půdu také svého tradičního asistenta Jiřího Chytrého i kondičního kouče Pavla Čvančaru.

Omán, který mimochodem vedl dvě dekády zpět Milan Máčala (80), odstartuje boje v kalendářním roce 2024 dvěma kvalifikačními souboji s Malajsií. Šilhavý by se tak bude muset v novém prostředí velmi rychle rozkoukat.

Pět trenérů, ze kterých si Barcelona pravděpodobně vybere náhradu za Xaviho