Pulkrab: Čistý hattrick se počítá, střílení gólů je příjemné proti jakémukoliv soupeři a v jakékoliv části sezony

Pulkrab: Čistý hattrick se počítá, střílení gólů je příjemné proti jakémukoliv soupeři a v jakékoliv části sezony

Když se exsparťan Matěj Pulkrab vracel do tuzemského prostředí z nepovedeného angažmá v německém Sandhausenu, v Mladé Boleslavi možná očekával o něco výraznější herní vytížení. Tehdejší trenér středočeské značky Marek Kulič ho však až tolik nevyužíval.

Pod novým hlavním koučem Davidem Holoubkem by měl sbírat starty v základní sestavě pravidelněji. Minimálně "papírově". Byl to totiž právě třiačtyřicetiletý odborník s minulostí v Liberci i Ružomberoku, jenž se v jednom z dřívějších rozhovorů přiznal, že patří k velkým obdivovatelům někdejšího mládežnického reprezentanta Česka a že by ho chtěl mít vždy v týmu.

Ofenzivnímu hráči, jenž v Česku prošel také Slovanem i Bohemians 1905, zatím příprava pod Holoubkem vychází a po dvou gólech do sítě Táborska pomohl potopit také ukrajinský celek LNZ Cherkasy FC, jemuž dokonce nasázel čistý hattrick a to hrál jen pětačtyřicet minut. Díky tomu jde o nejlepšího klubového kanonýra zimy.

Nový šéf lavičky zatím individuální výkony nehodnotí. "Vnímám, že soupeř nedosahoval očekávané kvality. Ovšem dát pět gólů je pro kluky skvělá zpráva, že co společně děláme a chceme dělat, přináší ovoce," liboval si na webu fkmb.cz Holoubek.

Na Střelnici dorazil slovenský tvůrce hry z chorvatské ligy. Bývalý hráč West Hamu chce pomoci Jablonci i sobě

Odchovanec slavného "S" si přechod na přírodní trávník náležitě vychutnal. "Po dosavadní lednové přípravě výhradně na umělé trávě v Boleslavi jsme hráli letos první utkání na přírodní trávě. Když většinu fotbalového života hraji na přírodní trávě, tak si na ni při přechodu z umělky zvykám snadněji, než opačně," přiznal střelec, jenž už nastřílel ve FORTUNA:LIZE jednačtyřicet branek.

Nedávné třígólové představení by mu mělo pomoci se sebevědomím. S pouhými sedmi podzimními pobyty v základu určitě nebyl spokojen a v Lokotrans aréně by rád zastával důležitější roli. Ve své kariéře dosud atakoval dvoucifernou hranici branek pouze jednou a to v ročníku 2017/2018, kdy byl zapůjčen na stadionu U Nisy.

"I v přípravě se čistý hattrick počítá, střílení gólů je příjemné proti jakémukoliv soupeři a v jakékoliv části sezony. Ke dvěma gólům proti Táborsku jsem přidal další tři, což je příjemné pro mě i pro tým, ve kterém je dobrá atmosféra. Všichni makáme, ale důležité bude, jak nám to půjde v lize, zatím to vypadá dobře," navnadil příznivce.

31. ledna čeká Boleslav Buducnost Podgorica a 3. února Ludogorets Razgrad. A protože Júsuf ani Jawo rozhodně nejsou zanedbatelnou konkurencí, Pulkrab se bude chtít opět připomenout a potvrdit, že dosavadní osobní čísla nejsou pouhou náhodou.

Karviná se zbavuje Slováka Franka, ze Žiliny je naopak na cestě do kádru MFK kamerunský obránce