Dynamo se dočkalo vytoužené posily do útoku. Přichází Němec Tranziska

Dynamo se dočkalo vytoužené posily do útoku. Přichází Němec Tranziska

O jeho příchodu se mluvilo pěkných pár dní, teď je ale konečně hotovo. Dynamo oznamuje novou posilu do útočných řad! Po doladění smluvních podmínek se na soustředění v Turecku připojil k týmu dvaadvacetiletý německý útočník Jakob Tranziska, který přichází z rakouské Admiry Wacker.

Útočník začal svou kariéru v německém klubu FC Eintracht Bamberg. V sezoně 2019/20, kdy mu bylo sedmnáct, se přesunul do kádru prvního týmu hrajícího pátou německou ligu. Báječný podzim v sezoně 2021/22, kdy dokázal vstřelit 21 gólů v 19 zápasech, jej vystřelilo v lednu 2022 do bundesligového klubu 1. FSV Mainz 05, kde odehrál několik zápasů za rezervní tým.

V srpnu 2022 Tranziska přestoupil do rakouského druholigového klubu FC Admira Wacker. Během sezony a půl si v jejím dresu zaznamenal ve 33 zápasech 7 branek.

Tranziska už byl s A-týmem Dynama na začátku zimní přípravy v rámci desetidenní zkoušky, v jejímž závěru se představil i v přípravném utkání proti druholigové Vysočině Jihlava. Pak se podle předešlé domluvy klubů vrátil zpět do Rakouska.

Trenérům Dynama se ale jeho výkony líbily. A tak začala intenzivní jednání o jeho příchodu. Ta byla nakonec úspěšná a vedení jihočeského klubu se s hráčem dohodlo na smlouvě na jeden a půl roku s opcí na další rok.