Měření sil s béčkem lídra LaLigy 2 i rezervou Realu v čele s Raúlem. Vyškovský kemp v Madridu bude nabitý

Měření sil s béčkem lídra LaLigy 2 i rezervou Realu v čele s Raúlem. Vyškovský kemp v Madridu bude nabitý

Současné domácí kostky jsou vrženy tak, že jen málokterý druholigový klub z tuzemska si může dovolit nákladné soustředění v zahraničí. Lídr tabulky z Vyškova, jenž nedávno měnil majitele, však ano. 

A zatímco druhá Dukla vyrazila na kemp do Písku, výběr Jana Kameníka, který v podzimní části F:NL nasbíral o čtyři body více než dejvický celek z Julisky, má před sebou vrchol zimní přípravy ve španělském Madridu.

Vyškov, který přivedl v této pauze již pět nováčků, se odebere na Pyrenejský poloostrov v sobotu 10. února a sehraje na něm dva zajímavé přáteláky.

Síly změří jak s rezervou slovutného Realu Madrid, tak s béčkem současného lídra Segunda División z Leganés, což je mimochodem partnerský klub MFK, jenž sídlí nedaleko španělské metropole.

Letošní zimní příprava Vyškova:

1:0 se Skalicí
2:2 se Slovanem Bratislava
0:0 s Baníkem Ostrava
0.0 se Zlínem

Záložní tým Bílého baletu, který se nyní nalézá ve třetí lize, dlouhodobě vede klubová legenda Raúl Gonzáles a pro mnohé vyškovské hráče může být zajímavé už jen setkání s takovou osobností. 

Kemp potrvá přesně týden. "Ještě čekáme na potvrzení lístků na jedno utkání, které pokud nenavštívíme, budeme mít večer lehký trénink. Chceme maximálně využít toho, že budeme mít k dispozici přírodní trávník. V úterý 13. února odehrajeme v dopoledních hodinách přátelský zápas s Realem Madrid B. Čtvrtek 15. února pak bude dnem přípravného duelu s béčkem Leganés, kdy nás čeká zajímavá konfrontace s naším partnerským klubem," informoval na stránkách mfkvyskov.com hlavní kouč Jan Kameník.

Po příletu z náročného soustředění, v rámci nějž se mužstvo potká i se svými novými vlastníky, dostanou jeho svěřenci dvoudenní volno a poté už se začnou připravovat na generálku před startem F:NL, kterou absolvují v Myjavě.

VE VARNSDORFU ZÁŘIL, V JABLONCI STRÁDAL. IDEÁLNÍM PROSTŘEDÍM NA SCHÖNŮV NÁVRAT DO TEMPA SE ZDÁ BÝT VYŠKOV

Cílem soustředění není pouze využití přírodní trávy a kvalitního zázemí, ale také možnost, kterak s hráči MFK intenzivněji zapracovat na individuální úrovni...

"Například formou pohovorů i řadou dalších způsobů. Současně vzhledem k tomu, že na soustředění má být přítomno vedení Blue Crow, tak půjde o propojení vedení klubu, hráčů i nás jakožto realizačního týmu. Budeme si tak moci napřímo předat veškeré základní informace," přiblížil šéf lavičky.

Foto: MFK Vyškov