Mentalita v klubu se podle Schicka změnila: Chceme pár trofejí, ale nedokážu říct, v jaké soutěži máme největší šanci

Mentalita v klubu se podle Schicka změnila: Chceme pár trofejí, ale nedokážu říct, v jaké soutěži máme největší šanci

Patrik Schick si pochvaluje změnu mentality v Leverkusenu. Čerstvě osmadvacetiletý útočník cítí, že současný Bayer bojuje o německý titul a další trofeje, zatímco v minulosti byl cílem klubu z Bay Areny "pouze" postup do Ligy mistrů. Český reprezentant to řekl v rozhovoru pro list Kölner Stadt-Anzeiger.

"Mentalita v klubu se změnila. Teď bojujeme o titul. Už se nechceme jenom kvalifikovat do Ligy mistrů, chceme vyhrát pár trofejí," uvedl Schick. "

Této změny jsem si všiml hned, jak jsem začal trénovat po zranění," doplnil český útočník, který se v říjnu vrátil do sestavy Leverkusenu po vleklých problémech s třísly a operaci přitahovačů.

MORÁVEK OCENIL ADAPTACI KALOČE V KAISERSLAUTERNU. JAKÝ DOJEM NA NĚJ ZANECHAL KOVÁŘ V LEVERKUSENU?

Svěřenci španělského trenéra Xabiho Alonsa vedou bundesligovou tabulku o dva body před úřadujícím mistrem Bayernem Mnichov.

Ve čtvrtfinále Německého poháru se utkají se Stuttgartem a postoupili rovněž do osmifinále Evropské ligy. "Máme opravdu velkou šanci něco vyhrát. Ne kvůli pozici, na které se nacházíme, ale kvůli našemu hernímu stylu," prohlásil Schick.

Schick v sezoně 2023/2024:

Bundesliga - 383 minut, 3 góly
DFB Pokal - 15 minut, 1 gól
Evropská liga - 114 minut, 2 góly

Leverkusen, kde působí i další Češi útočník Adam Hložek a brankář Matěj Kovář, navíc v této sezoně neprohrál jediný soutěžní zápas. "

Věříme si. Hrajeme dobrý, atraktivní fotbal a vytváříme si spoustu gólových příležitostí. Ale nedokážu říct, v jaké soutěži máme největší šanci na trofej," dodal bývalý hráč pražské Sparty, Sampdorie Janov, AS Řím nebo Lipska, jenž v aktuální sezoně zaznamenal šest soutěžních gólů ve 12 utkáních.

Nový útočník Bayeru už se fotil s fanoušky. Přímá náhrada za Boniface ale v sezoně LaLigy neskórovala