Ohromující návrat se nekoná. Nabídka z Premier League bývalému brankáři United nevoněla, i když měl být jedničkou

Ohromující návrat se nekoná. Nabídka z Premier League bývalému brankáři United nevoněla, i když měl být jedničkou

Mohl z toho být ohromující návrat do Premier League, bývalý gólman Manchesteru United David de Gea se ale rozhodl dát Nottinghamu Forest košem. Klub přitom gólmanovi nabídl pro jaro pozici jedničky a tedy jistotu, že bude chytat. On ale stejně odmítl.

Od loňského léta je bez práce poté, co se pakoval z Old Trafford. Manchester United už nestál o jeho služby. De Gea byl od té doby spojován s řadou přestupů, zprávy z minulého měsíce dávaly najevo, že se bude stěhovat do Saudi Pro League.

Teď vyšlo najevo, že Španěl odmítl šanci na návrat do Premier League. Podle The Athletic se Nottingham snažil v lednu při hledání nového brankáře přesvědčit brankáře, aby zamířil na City Ground a pomohl klubu se záchranou mezi anglickou elitou. Tým během 22 zápasů v nejvyšší soutěži dostal čtyřicet branek a patří v tomto směru mezi nejhorší v soutěži, kde je zatím šestnáctý a dva body jej dělí od sestupových příček.

Arsenal překvapil konkurenci i fanoušky, v zimě nikoho nepřivedl. Nejlepší cesta, tvrdí Arteta

Nottingham nabídl De Geovi jistotu, že bude pravidelně nastupovat, a to až do konce sezony. Třiatřicetiletý brankář však krátkodobou výpomoc odmítl. Forest se nakonec povedlo získat belgického gólmana Matze Selse za 5,1 milionu liber. Zmíněný zdroj uvádí, že se Belgičan o zájmu anglického klubu dozvěděl ráno v den uzávěrky přestupů. Přesto došlo k dohodě.

De Gea během jedenácti sezon na Old Trafford odehrál za Manchester United 545 zápasů. Oslavil tam triumf v Premier League, vyhrál FA Cup, Evropskou ligu, dva Ligové poháry a třikrát se radoval po Community Shield. Dál je tak volným hráčem.