Barcelona porazila Alavés, střídající Roque dal gól a byl vyloučen, Girona doma jen remizovala

Barcelona ve 23. kole španělské ligy zvítězila na hřišti Alavésu 3:1. Osmnáctiletý Vitor Roque dal třetí gól hostů a navázal na středeční branku proti Pamploně. V 72. minutě byl vyloučen. Girona na domácí půdě jen remizovala 0:0 se San Sebastianem a na druhém místě tabulky ztrácí bod na vedoucí Real Madrid. Ten navíc odehrál o zápas méně.

Barcelona otevřela skóre díky Lewandowskému, který z voleje překonal brankáře Sivera a vstřelil devátý gól v sezoně. Na začátku druhého poločasu zvýšil přesnou ranou Gündogan. O dvě minuty později Omorodion hlavou snížil.

Barcelona se dostala zpět do dvoubrankového vedení díky Vitoru Roquemu, který v 63. minutě nahradil Gündogana. Brazilský mladík byl o devět minut později vyloučen poté, co obdržel žluté karty za zákrok loktem na Tenagliu a faul na Marina.

Xaviho svěřenci vystřídali na třetím místě Atlético Madrid, které má o tři body méně a zápas k dobru. Alavés prohrál po sérii tří vítězství a je dvanáctý.

Španělská liga - 23. kolo:
Valencie - Almería 2:1 (14. Duro, 23. Jaremčuk - 50. Arribas)
Granada - Las Palmas 1:1 (43. Bruno Méndez - 68. Pejino)
Alavés - FC Barcelona 1:3 (51. Omorodion - 22. Lewandowski, 49. Gündogan, 63. Vitor Roque),
Girona - San Sebastian 0:0