Ofenzivní festivaly Žiliny zastavilo až Brno. Byl to pro nás asi nejtěžší soupeř v přípravě, uznal Polách

Ofenzivní festivaly Žiliny zastavilo až Brno. Byl to pro nás asi nejtěžší soupeř v přípravě, uznal Polách
OBSAHUJE VIDEO

Dokud se Žilina nepotkala se Zbrojovkou Brno, udivovala výživnými ofenzivními festivaly a ve čtyřech přípravných soubojích v roce 2024 dokázala nastřílet hned 24 branek, s tím, že nedala šanci Považské Bystrici, Karviné, Liptovskému Mikuláši ani Podbeskidzie.

K první "ztrátě kytičky" na stadionu Pod Dubňom došlo o víkendu s předním týmem F:NL Zbrojovkou Brno, která si dokázala odvézt ze slovenské půdy cennou remízu 2:2.

Po skalpech Zlína (2:1) i Hodonína (5:0) si tak svěřenci Tomáše Polácha zvýšili sebevědomí a ani nemuseli zvítězit. Soubor českého trenéra Jaroslava Hynka je totiž ve slovenské Niké lize druhý a u našich východních sousedů jde o reprezentanta špičky.

"Byl to pro nás asi nejtěžší soupeř v přípravě. Naše hra byla po většinu času dobrá. Soupeř byl více na míči, to jsme čekali i díky tomu, jaké hráče má. Síla Žiliny je velká, jsou druzí v lize, prohánějí Slovan. Pro nás to byl skvělý zápas, hodně o běhání, vykrývání prostorů, což se nám dařilo," ocenil protivníka v interview pro klubovou televizi kolega Josefa Muchy.

Co udělal, je prostě špatně. Tvrdý trest si bohužel zaslouží, řekl Holeňák o Firbacherovi
. Čeká ho 2. čínská liga?

Oba týmy nemohly do zápasu nasadit všechny hráče. Protože byli kvůli epidemii mimo zejména střední záložníci Zbrojovky, ve středu pole museli naskočit i Hamza s Endlem. "Oba odehráli výborný zápas, stejně jako další kluci. Tu roli zvládli. Od pondělí by měl s námi zase trénovat Pachlopník a Fousek, u ostatních uvidíme, tam to může být na trošku delší období. Jak to vypadalo, že na tom postu máme přetlak, tak nyní nám vypadlo pět hráčů," podotkl Polách.

Tomu chyběli i mladíci Šlapanský, Juritka či Večeřa, kteří v neděli vypomáhali béčku. "Třeba Filip Večeřa by nenastoupil na svém postu, kde jsme měli v první půli Denise Alijagiće a ve druhé Kubu Řezníčka. Chtěli jsme, aby odehrál co nejvíc minut na svém postu, který je pro něj nejlepší," vysvětlil svůj krok, kterým vyšel vstříc rezervě.

Odvetná část F:NL vypukne za necelý měsíc. Do té doby se ještě Brno utká s dalšími slovenskými mužstvy Púchovem, Petržalkou a Komárnem.