Exslávista Vantruba? Spartak pořád věří, že má na to promluvit do boje o post jedničky

Exslávista Vantruba? Spartak pořád věří, že má na to promluvit do boje o post jedničky
OBSAHUJE VIDEO

Přední tým slovenské ligy Spartak Trnava prodloužil stávající kontrakt s pětadvacetiletým brankářem Martinem Vantrubou, který se vrátil do rodné země po nepříliš úspěšné misi ve Slavii zhruba dva a půl roku zpět. Pražskému "S" patřil od úvodu roku 2018 do léta 2021.

Pracovní dohodu, která mu měla doběhnout letos v létě, si protáhl o další dva ročníky a to vše i přesto, že týmovou jedničkou není. Tou je totiž dlouhodobě jeho vrstevník Dominik Takáč.

"Jsem rád, že jsme se dohodli a nakonec vše dobře dopadlo. Spartak je klub s velkou historií, jsem tu doma. Minulou sezonu jsme měli vážně povedenou, vyhráli jsme Slovenský pohár, postoupili jsme do Konferenční ligy a i toto hledisko hrálo roli. Budu doufat, že i tato sezona bude úspěšná stejně jako minulá," uvedl v interview pro web fcspartaktrnava.com.

196 centimetrů vytáhlý strážce svatyně odchytal za Spartak v této sezoně čtyři soutěžní duely ve třech soutěžích, s tím, že ještě jedno vystoupení absolvoval ve druhé slovenské lize za Malženice.

Konečně! Zima zapisuje prvoligové starty, v Rumunsku je elitním gólmanem. Z přestupu výš sešlo kvůli rivalitě

Za posledních pět let toho současný kolega Tomáše Poznara, Erika Daniela či Lukáše Štetiny nezažil zrovna málo. Prošel totiž také Šamorínem, Dunajskou Stredou, Příbramí, Pohronie, Podbrezovou a dokonce dánským Nordsjaellandem. Čerstvě podepsaná smlouva tak jde brát za usazení...

"Martin je důležitou součástí našeho brankářského týmu, který dobře funguje. Je to náš odchovanec, což je výhoda. I když si nevybojoval pozici jedničky, na jaře slušeně zaskakoval a dalo se na něj spolehnout. Vyhráli jsme s ním Slovnaft Cup a naší prioritou bylo, aby s námi pokračoval. Máme velmi dobrý brankářský tým, ve kterém svou snahou v trénincích každý tlačí toho druhého. Vantruba nás přesvědčil nejen na trénincích, ale i v zápasech. Pořád věříme v jeho potenciál, že dokáže promluvit do boje o post brankářské jedničky," doplnil trenér brankářů Pavel Kamesch.