Současná největší slabina Jablonce? Standardky! Blbě to bráníme, posteskl si nespokojený Látal

Současná největší slabina Jablonce? Standardky! Blbě to bráníme, posteskl si nespokojený Látal

Podmínky, které měl Jablonec na nedávno skončeném herním soustředění v Turecku, označil jeho hlavní trenér Radoslav Látal za perfektní.

Výsledky však měli zelenobílí spíše průměrné. Zatímco Gol Gohar Sirjan FC těsně porazili (1:0), s FK Novi Pazar těsně prohráli (1:2) a s NK Veres Rivne pro změnu remizovali (2:2).

Generálku na FORTUNA:LIGU přitom měli Hurtado, Alegue či Kanakimana rozehranou slušně a gólman Hanuš inkasoval vyrovnávací branku až v poslední minutě.

Dva obdržené góly ze standardek čtyřiapadesátiletého odborníka s historií ve slovenské, polské i běloruské lize mrzely. Se svými asistenty Tomášem Čížkem a Janem Krobem na tom bude muset zapracovat.

Diouf, Zima a Zmrzlý na soupisce EL budou, Staněk nikoliv. S Pechem se na jaře nepočítá, Ewerton opět zmizí

"Celkově jsme jich ze standardních situací dostali v přípravě dost, je to teď naše slabina, blbě to bráníme. V ofenzivě jsme sice nebezpeční, ale v defenzivě špatně bráníme. Opět jsme inkasovali z nebezpečného prostoru, kde jsme to měli obsadit. Defenzívu v obranné části musíme zlepšit, řešíme to tam špatně," smutnil kouč, jehož vyjádření nabídl web fkjablonec.cz.

Když severočeskému celku chybí pohyb a agresivita, je to špatné a právě na tom už jedenáctý tým prvoligové tabulky v úvodu letošního roku nachytali zástupci F:NL Varnsdorf a Viktoria Žižkov.

"Jakmile nám chybí pohyb, jsme poloviční. Trošku nám stále vázne ten herní systém. Vše se bude rozhodovat v lize. Nějaké poznatky z tohoto zápasu máme a teď už se budeme chystat na ligu," informoval pár dní před výjezdem do Edenu.

Co udělal, je prostě špatně. Tvrdý trest si bohužel zaslouží, řekl Holeňák o Firbacherovi
. Čeká ho 2. čínská liga?