Budoucnost Haalanda v Manchesteru City? Do hry vstoupil Guardiola, ani útočník zástupce Realu nepotěšil

Budoucnost Haalanda v Manchesteru City? Do hry vstoupil Guardiola, ani útočník zástupce Realu nepotěšil

Otazníky kolem budoucnosti kanonýra Erlinga Haalanda zůstávají. Manchester City si sice chce hvězdného útočníka pojistit novou smlouvou, k dohodě na podmínkách však zatím nedošlo. Teď vstoupil zásadně do hry manažer Citizens Pep Guardiola. Jak to tedy vypadá s možným odchodem kanonýra do Realu Madrid?

Španělé se utěšovali zprávami, že třiadvacetiletý Nor nemá rád život v Manchesteru a ve volných chvílích mizí za sluníčkem. Jenže se ukazuje, že zmíněná věc není tak žhavá a je spíše zbožným přáním šéfů Bílého baletu. Ti si dělají zálusk na příchod velkého ofenzivního jména a zatím se jim nedaří. Real má sice v hledáčku Francouze Mbappého, jenže ten váhá a přestup do Madridu neustále odkládá. A tak není divu, že se madridský velkoklub rozhlíží jinde...

Jenže o svůj klenot nechce přijít ani Manchester City. "Myslíte si, že nechceme, aby Erling zůstal v našem klubu deset let? Ale ano, chceme. My ho milujeme," naznačil Guardiola, že udělá všechno, aby kanonýr v jeho týmu pokračoval i v dalších sezonách. Přiznal, že ho zájem Realu o hráče Citizens těší. "Je mi ctí, že takový klub chce našeho hráče. Ale my chceme naše nejlepší hráče udržet, potřebujeme je," vyznal se Guardiola.

Manažer Chelsea pod palbou. Je čas na změnu, žádá hlavu kouče manželka hvězdy Blues

Naděje Realu zrovna neposílil také rozhovor, který minulý týden udělal samotný Haaland. Naznačil, že se Manchesteru usadil a z fotbalového hlediska mu nic nechybí. "Mám rád zdejší atmosféru, pozitivitu fanoušků, když je potkám na ulici. I to jejich žertování. V tom jsme si podobní, máme rádi škádlení. Když potkám fandy United, vtipkujeme," vykládal dobře naladěný Nor. Zdůraznil, že to za ním do Manchesteru nemá daleko ani jeho rodina.

Haaland se musí v Manchesteru Cititens cítit dobře. První sezona mu vyšla parádně, zaznamenal rekordních 52 gólů ve všech soutěžích. K tomu klub získal tři velké trofeje. "Premier League, Liga mistrů, FA Cup," vyjmenoval Nor. Na úspěchy byl zvyklý, ale z takové sbírky se mu točila hlava štěstím. "Trvalo to pár měsíců, než jsem to strávil," přiznal. "A teď bych to rád zopakoval," dodal.