Manažer Chelsea pod palbou. Je čas na změnu, žádá hlavu kouče manželka hvězdy Blues

Manažer Chelsea pod palbou. Je čas na změnu, žádá hlavu kouče manželka hvězdy Blues

Po domácí porážce s Wolverhamptonem musel být manažer Chelsea Mauricio Pochettino připravený na pořádnou porci kritiky od médií. Za uši ale dostal i z míst, odkud to nečekal. Do kouče se na sociální síti X ostře pustila i manželka Thiaga Silvy, která vedení londýnského klubu poslala doporučení, aby trenéra vyhodilo. „Nebo bude pozdě,“ napsala. A fanoušci jí často dali za pravdu.

Chelsea po nečekaném selhání propadla až do druhé poloviny tabulky Premier League, což Belle Silva, manželka známého obránce Blues, těžce nesla. Ostatně už v minulosti nešetřila kritikou třeba na adresu kouče Grahama Pottera či útočníka Timo Wernera. A teď to nandala současnému trenérovi.

Přitom se zdálo, že tři výhry v Premier League v řadě a postup do finále Carabao Cupu pod vedením argentinského hlavního trenéra ukazují na určitý pokrok. Omyl. Po prohře s Liverpoolem teď přišel další krach a dokonce doma na Stamford Bridge.

Arsenal přetlačil Liverpool, Manchester United přeskočil West Ham, Wolverhampton řádil na Stamford Bridge

„Je čas na změnu. Jestli budete ještě čekat, bude pozdě,“ napsala manželka obránce na sociální síti X. A u řady fanoušků Chelsea našla podporu. „Děkuji, že vždy říkáte svůj názor,“ mohla si přečíst v reakcích. „Měla byste řídit Chelsea,“ napsal další. „Dostaňte Pochettina hned ven z klubu,“ doplnil třetí z kritiků.

Co si myslí samotný Thiago Silva je otázkou. Obránce v neděli korigoval porážku s Wolves gólem na 2:4, ale za své výkony byl v poslední době také kritizován. Pochettino měl ale s devětatřicetiletým bekem trpělivost a nasadil jej do 21 z 23 ligových zápasů. Místo vděku to kouči teď manželka obránce spočítala…

Pravdou je, že bilance kouče není v Chelsea taková, jakou by si v klubu přáli. Z jednatřiceti duelů jich Blues vyhráli jen čtrnáct a v jedenácti odešel tým poražen. Ustojí teď Pochettino těžkou chvilku?