Bývalé hvězdě Barcelony hrozí až dvanáct let za mřížemi. Alves několikrát měnil výpověď, verdikt soudu se blíží

Bývalé hvězdě Barcelony hrozí až dvanáct let za mřížemi. Alves několikrát měnil výpověď, verdikt soudu se blíží

V Barceloně začal soud se slavným Brazilcem Danim Alvesem, jenž je obžalován z toho, že v noci na 31. prosince roku 2022 v barcelonském nočním klubu sexuálně napadl ženu. Proces potrvá do středy. Státní zástupce požaduje v případě uznání viny pro Alvese devítiletý trest vězení, právníci žalující strany dvanáct let. Bývalá hvězda Barcelony vinu popírá.

Alvese k soudu přivezlo policejní auto a brazilský obránce oblečený do bílé košile a džín usedl do soudní síně, v níž byli podle médií také jeho matka a bratr.

Nyní čtyřicetiletý Alves byl kvůli podezření ze znásilnění zatčen loni 20. ledna. Tři dny poté byl z bezpečnostních důvodů převezen do jiné vazební věznice zhruba 45 km od Barcelony, kde už zůstal dosud. Jeho žádost o propuštění na kauci byla kvůli riziku útěku několikrát zamítnuta. Brazílie nevydává své občany, pokud jsou odsouzeni v jiné zemi.

Žena ve svědecké výpovědi pro státní zastupitelství uvedla, že se s Alvesem seznámila v nočním klubu Sutton a doprovodila ho do VIP zóny. Tam jí trojnásobný vítěz Ligy mistrů podle jejích slov uhodil, urážel a znásilnil.

Alves svou verzi událostí několikrát změnil. Nejprve tvrdil, že se s ženou v klubu, do něhož šel tancovat, vůbec nesetkal. Poté popřel, že by s ní měl sexuální kontakt, který později přiznal, ale tvrdil, že k němu došlo se vzájemným souhlasem. Původní popření sexu vysvětlil Alves snahou zachránit své manželství.

Obvinění ze strany Barcelony naštvalo kouče Realu. Neprofesionální, vzkázal Ancelotti

"Mé svědomí je čisté ohledně toho, co se tehdy nad ránem stalo. Co se stalo a co se nestalo. A nestalo se to, že bych nutil tu ženu k tomu, aby dělala to, co jsme dělali," řekl Alves v červnu španělskému listu La Vanguardia ve svém jediném rozhovoru po zatčení.

U soudu bude dnes a v úterý svědčit téměř třicítka lidí, ve středu soud vyslechne znalce. Zatím není jasné, kdy budou vypovídat Alves a žalující žena. Jisté je, že žena bude vypovídat za zástěnou bez obrazu a se zkresleným zvukem, aby byla uchráněna její anonymita.

Sexuální skandál výrazně poškodil Alvesovu image charismatického šampiona, jenž během bohaté a dlouhé kariéry získal přes 40 trofejí. S Barcelonou vybojoval šest ligových titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Za sebou má také angažmá v Seville, Juventusu, Paris St. Germain nebo Sao Paulu. Za brazilskou reprezentaci odehrál 126 utkání. V roce 2021 získal olympijské zlato v Tokiu a předloni v Kataru se zúčastnil potřetí mistrovství světa. Po vypuknutí aféry přišel o angažmá v mexickém klubu UNAM Pumas

Byl jsem lepší než Ronaldo, překvapil Belgičan Hazard. Proč je jeho jedničkou Messi?