Madleňák se vrací na Slovensko, Almási to zkusí v Chorvatsku. Návrh Osijeku byl zajímavý, přiznal Mikloško

Madleňák se vrací na Slovensko, Almási to zkusí v Chorvatsku. Návrh Osijeku byl zajímavý, přiznal Mikloško

Ostravský kádr dnes zúžily dva odchody slovenských hráčů. Útočník Ladislav Almási odešel na hostování do chorvatského celku NK Osijek, záložník Matej Madleňák se vrací z hostování domů do Ružomberoku. 

Zatímco krajní záložník Madleňák se v Baníku neprosadil, v Almásim Ostravané ztrácejí autora 23 gólů v 68 zápasech. Almási měl skvostný úvod angažmá ve Slezsku a hned ve své první sezoně nastřílel 16 branek. V aktuální sezoně se ale do základní sestavy přes Abdullahiho Tanka a Filipa Kubalu prakticky neprosadil.

"Je objektivní skutečnost, že Laco na podzim neměl takovou minutáž. Proto se v případě zajímavé nabídky pro všechny strany otvíral prostor pro jednání. A návrh Osijeku byl konkrétní a zajímavý. Zatím jde o hostování do konce sezony a v létě uvidíme," řekl šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Co udělal, je prostě špatně. Tvrdý trest si bohužel zaslouží, řekl Holeňák o Firbacherovi
. Čeká ho 2. čínská liga?

Osijek je v HNL na čtvrté pozici. Odvetnou část sezony zahájil výhrou nad Rudešem a remízou s druhým Hajdukem Split. Almásti může v novém trikotu debutovat 10. února na půdě Istres 1961.

Ostravané už mohli zaregistrovat obě zimní posily Matúše Rusnáka a Quadriho Adedirana. Baník měl kvůli sporu s nigerijským klubem 36 Lions FC o podíl z odstupného za přestup Muhameda Tijaniho do Slavie blokovány transfery. V minulém týdnu ale mezinárodní federace FIFA vyzvala národní asociaci k opětovnému povolení přestupů.

Talentovaný brankář v Baníku balí. Ostravský klub pouští Hrubého do druhé slovenské ligy