Upřímný sportovní ředitel Karviné: Jsem zklamaný, z vytipovaných hráčů nám doteď nevyšel ani jeden

Upřímný sportovní ředitel Karviné: Jsem zklamaný, z vytipovaných hráčů nám doteď nevyšel ani jeden
OBSAHUJE VIDEO

Sedm triumfů, žádná remíza, jen jedna porážka a k tomu skóre 19:10. Výsledkově má za sebou Karviná nejvydařenější přípravu za poslední roky. Kromě osmi soubojů během pěti týdnů absolvovalo mužstvo trenéra Juraje Jarábka také fyzické a zátěžové testy a k tomu hned sedmadvacet tréninkových jednotek.

V tomto směru panuje ve vedení MFK spokojenost, což už však neplatí pro přestupovou politiku. Sportovní ředitel Lubomír Vlk přiznal, že ho zklamalo, že se v posledních pěti týdnech podařilo klubu zrealizovat pouze jeden transfer...

Už po podzimu totiž mluvil o tom, že jeden až dva nováčci by měli být minimem. "Upřímně říkám, že jsem zklamaný. Z hráčů, které jsme si vytipovali a se kterými jsme to měli rozjednané, tady nevyšel ani jeden," posteskl si funkcionář čtrnáctého celku FORTUNA:LIGY.

I tak ale věří, že v horizontu pár dní (případně do konce tuzemského přestupového období) se ještě nějaké rozjednané hráče z hledáčku povede angažovat.

Rezerva ladící technicko-taktické prvky v zahraničí? Vnímáme, že jde o velký nadstandard, říká Janotka

"Prošli jsme řadou jednání, jsou čím dál těžší a složitější a to nejen kvůli tomu, že jsou někteří pod smlouvami. Někdo třeba dostal na poslední chvíli nabídku z Číny nebo Saúdské Arábie, takže se to hodně zkomplikovalo," neměl problém přiznat karvinský ředitel.

Sportovní úsek však na posílení stále pilně pracuje a jednání probíhají. Prioritou je defenzivní řada. "Mrzí mě to, ale věděli jsme, že se to může někam posunout až po soustředěních. Máme k dispozici čtyři stopery, ale rádi bychom ještě někoho sehnali," potvrdil.

Ofenziva totiž funguje. Nigerijský forvard Adeleke nasázel pět branek, Martin Doležal zaznamenal pouze o gól méně a v karvinském prostředí by se mohl na jaře konečně probudit. "Martin výrazně zhubl. Je to profík, přípravu odtrénoval bez zranění, až po návratu z Turecka onemocněl, ale to se může při změně teplot stát," okomentoval jeho stav Jarábek.

O Spartu, jež dorazí do Karviné v sobotu, by však exjablonecký střelec přijít neměl. Tím spíš, že ho budou domácí proti vedoucímu týmu ligy opravdu potřebovat. Slavné "S" z Letné totiž nyní táhne lichotivou šňůru jedenácti výher za sebou.