Rezerva ladící technicko-taktické prvky v zahraničí? Vnímáme, že jde o velký nadstandard, říká Janotka

Rezerva ladící technicko-taktické prvky v zahraničí? Vnímáme, že jde o velký nadstandard, říká Janotka

Druholigové béčko Sigmy Olomouc právě zažívá to, o čemž si může většina klubových adres působících ve druhém patře tuzemského fotbalu pouze zdát, a sice přípravný kemp v zahraničí. Trenér Tomáš Janotka v úvodu pracovního týdne vyvezl své svěřence do tureckého Beleku a hanácká rezerva sehraje ve Středomoří i dva přípravné duely.

Ze druhé české ligy se letos vydal za hranice pouze lídr tabulky z Vyškova, který ale ohlásil útok na postup mezi elitu a podle toho se i chová.

"Je ojedinělé, že druholigové mužstvo, navíc rezervní tým, jede na soustředění do zahraničí. Vnímáme, že jet jako B-tým do Turecka, je velký nadstandard a jsme za to nesmírně vděční," citoval web sigmafotbal.cz slova nového kouče české reprezentační devatenáctky.

Slavia, Brno, Zličín. Trenér kroutí hlavou, hráče z Afriky a z Ukrajiny mu nabízejí třikrát týdně. To jsem nezažil, žasne

Jedenáctý tým tabulky, který je v kalendářním roce 2024 stále neporažen, ale nevycestuje za lepšími podmínkami pouze díky svému vedení. Finančně se na tom podíleli jak sponzoři, tak samotní hráči.

"S ohledem na finanční náročnost podpořili myšlenku jet místo tuzemského soustředění za lepšími podmínkami do zahraničí a byli ochotni si na to přispět. Je to pro nás skvělý signál v tom, že kabina je zdravá, a že kromě klubu nemají problém do sebe investovat malým podílem i samotní hráči," pochvaloval si Janotka.

Co udělal, je prostě špatně. Tvrdý trest si bohužel zaslouží, řekl Holeňák o Firbacherovi
. Čeká ho 2. čínská liga?

Výběr s osmnácti fotbalisty do pole a dvěma brankáři se díky změně prostředí bude moci zaměřit i na nácvik technicko-taktických prvků.

Pokud jde o naťuknuté zápasy, 7. února narazí olomoucké béčko na vedoucí celek druhé rumunské ligy CSC 1599 Selimbar a v závěru kempu ho bude čekat ukrajinský celek FK Veres Rivne.

Kádr B-týmu Sigmy pro soustředění v Turecku:

Brankáři: Jan Koutný, Jakub Trefil.

Obránci: Mikeš Cahel, Adam Dohnálek, Michal Galus, David Lawrence Jaja, František Matys, Filip Slavíček, Michal Vepřek.

Záložníci: Jakub Fabiánek, Daniel Grečmal, Matěj Hadaš, Šimon Jalovičor, Jiří Spáčil, Jáchym Šíp, Adam Uriča, Filip Uriča.

Útočníci: Denis Kramář, Matěj Mikulenka, Pavel Zifčák.

"Potkáme silné a zajímavé soupeře, s nimiž bychom se neměli možnost v domácích podmínkách utkat. I s ohledem na to, že prvoligová mužstva s B-týmy příliš hrát nechtějí. Navíc v tomto období už budou mít rozjeté svoje soutěže," připomněl trenér.

Tým, jehož součástí jsou v současnosti i Jáchym Šíp nebo Pavel Zifčák, se po návratu z ciziny utká s rezervou Rapidu Vídeň a Zbrojovkou Brno, což už bude generálka na F:NL, jejíž jarní část zahájí v pondělí 4. března proti Jihlavě. 

Foto: SK Sigma Olomouc