Kicker dal Hložkovi čtyřku, což není dobré. Se Stanišičem a Iglesiasem byl nejhorší z týmu, všiml si Morávek

Kicker dal Hložkovi čtyřku, což není dobré. Se Stanišičem a Iglesiasem byl nejhorší z týmu, všiml si Morávek
OBSAHUJE OHLASY

V sestavě Leverkusenu na půdě Darmstadtu (0:2) zasáhl do hry jen Adam Hložek, jenž letos podruhé dostal v Bundeslize šanci od začátku. Ocitl se v několika příležitostech, ani jednu nevyužil. 

V šestnácté minutě pálil levačkou na zadní tyč, bránu ale o fous minul. Před přestávkou pro změnu přestřelil a dvacet minut před koncem trefil pouze obránce. Záhy dostal za protesty žlutou kartu, svou první v ročníku a třetí v nejvyšší německé soutěži. Výhru Bayeru 2:0 zařídil dvěma góly Nathan Tella, Hložek byl střídán v 92. minutě a ohodnocen byl známkou 7.3.

Byť se dokázal jednadvacetiletý exsparťan v této sezoně prosadit ve všech třech soutěžích, do nichž jeho Bayer nastoupil a dohromady mu to vyneslo šest branek, od kritiky ho to nevysvobodilo, čehož si všiml i expert Jan Morávek.

"Xabi Alonso sáhl logicky ke změnám kvůli poháru, který Bayer čeká v týdnu se Stuttgartem. Je pro ně důležité být ve hře i nadále o co nejvíc trofejí. Do hry se tak dostali Adam Hložek či nová posila Borja Iglesias. U Adama se připomněla statistika, že ani ve svém 46. startu neodehrál v Bundeslize celý zápas. Dokonce je to rekordní počin. Přitom střídal až ve druhé minutě nastaveného času… Myslím, že kdyby o tomhle Alonso věděl, tak ho nechá ho dohrát. Zrovna on má dostatek empatie, aby hráče podržel. Adam odehrál v lize jen 37 procent z možných minut v Leverkusenu, určitě to pro něj není ideální a představoval by si to jinak," uvedl pro server Livesport zprávy exreprezentant, jenž prošel v německé lize hned třemi klubovými adresami.

Hložek při výhře Leverkusenu zlomil bundesligový rekord, radost z toho ale nemá

Odchovanec Bohemians Praha 1905, v jejichž dresu také v loňském roce uzavřel svou profesionální pouť, si vyhledal, že ve víkendovém bundesligovém kole naběhal nějakých 21 sprintů a měl druhý nejvyšší počet kilometrů z týmů.

"Dostal se i do dobré střelecké pozice, kdy pálil levačkou. Vyhodnotil to dobře, ale bohužel minul.To není úplně špatné, ale je to málo. Alonso ho dle jeho slov vnímá jako poctivého hráče, kterého může použít do základu i z lavičky, ale forma a výkonnost ostatních hráčů, respektive Adamových konkurentů, je na vyšší úrovni. Nicméně Kicker dal Adamovi známku čtyři, což není dobré, jelikož byl společně se Stanišičem a Iglesiasem nejhorší z týmu," podotkl Morávek.

Velkou zkouškou pro Hložka a vůbec celý Bayer by mohl být termín 10. února, kdy se do Bay Areny dostaví Bayern, který je v tabulce druhý a má o dva body méně. O motivaci tedy bude mít bavorský kolos postaráno.

Týmy Černého a Kadeřábka si body dělily, Jurásek byl opět jen na lavičce a dál čeká na bundesligový debut