Hložek při výhře Leverkusenu zlomil bundesligový rekord, radost z toho ale nemá

Leverkusen vyhrál ve 20. kole nejvyšší německé soutěže nad Darmstadtem 2:0. O vítezství hostů rozhodl dvěma góly Nathan Tella, díky němuž Bayer zůstal bez porážky na první pozici v tabulce. Z českého tria nastoupil v základní sestavě pouze Adam Hložek. Ten po vystřídání v nastaveném čase stanovil nový rekord soutěže, jelikož ani ve svém 46. startu mezi německou elitou neodehrál celý zápas. Nezaváhal ani druhý Bayern, jenž doma vyhrál nad Mönchengladbachem 3:1.

Od dotěrné defenzivy domácích se dokázal po čtvrthodině hry odpoutat Hložek, jenž z hloubi pokutového území nasměroval míč kousek od pravé tyče. Na druhé straně prověřil gólmana Lukáše Hradeckého rychlou střelou z otočky Luca Pfeiffer. Ve 33. minutě využil volný prostor na pravé části vápna Tella, který se prosadil přesnou hlavičkou k tyči. V závěru poločasu se Bayer dostal do nadějného přečíslení, to ovšem skončilo uspěchanou ranou Floriana Wirtze.

Po změně stran se 20letý Němec ocitl v roli asistenta, když přesným pasem našel neobsazeného Tellu, který po pumelici z úhlu oslavil druhý zásah v utkání. Leverkusen se poté nehnal bezhlavě do útoku a snažil se spíše kombinovat na své polovině hřiště. Po sérii přihrávek hostů se v šestnáctce dostal ke střele Hložek, napálil však pouze stínícího obránce. Leverkusen tedy neponechal nic náhodě a ze hřiště posledního týmu si odvezl povinné tři body.

Tři body Mnichovu zachránil Kane

V úvodu vyčníval ze všech nejvíce Leroy Sané, který stihl během prvních 10 minut zahodit dvě velké příležitosti. Nejprve se tvrdě opřel do odraženého míče na hranici vápna a orazítkoval břevno. Následně jej Thomas Müller našel šikovnou přihrávkou, po níž Sané překonal Moritze Nicolase, nicméně zamířil těsně vedle. Po půlhodině hry se o slovo přihlásila i Hříbata. Nejprve se Florian Neuhaus dostal k dorážce, kterou jeden z bránících hráčů vykopl před brankovou čárou. Po další šanci už outsider vedl, když se Elvedi uvolnil a zamířil z první přesně k pravé tyči. Bayern se nevzdal a ještě do poločasu vyrovnal. Ve 45. minutě Müller šikovně prostrčil balon na mladého Pavloviče, jenž z úhlu prostřelil Nicolase.

Už po necelých třech minutách mohl otočit vývoj duelu Jamal Musiala, jenž vypálil z pozice penaltového puntíku těsně vedle levé tyče. Po hodině hry z hranice vápna napřáhl Kane, a i když mířil přesně do levého dolního rohu, neuspěl, neboť Nicolas předvedl pohotový zákrok. V 70. minutě se již anglický snajpr radoval, když k němu propadl balon po špatném výběhu brankáře a hlavičkou jej poslal do sítě. Pojistku na vítězství bavorského celku přidal v závěru Matthijs de Light, když si nejlépe naběhl na centr z přímého kopu, jenž šikovně kopl Sané.

Německá liga - 20. kolo:
Bayern Mnichov - Mönchengladbach 3:1 (45. Pavlovic, 70. Kane, 86. De Ligt - 35. Elvedi)
Bochum - Augsburg 1:1 (33. Broschinski - 90.+1 Demirovič z pen.),
Darmstadt - Leverkusen 0:2 (33. a 52. Tella)
Freiburg - Stuttgart 1:3 (45.+11 Kübler - 4. Undav, 7. Führich, 74. Mittelstädt)
Mohuč - Brémy 0:1 (2. Ducksch)
Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 2:0 (68. Alidou, 80. Thielmann).