Dovolená ve Španělsku, lekce španělštiny a příslib Barcelony. Flick si brousí zoubky na flek Xaviho

Dovolená ve Španělsku, lekce španělštiny a příslib Barcelony. Flick si brousí zoubky na flek Xaviho

Barcelona bude hledat nového trenéra. Xavi nedávno oznámil záměr po sezóně předat štafetový kolík a spekulace o jeho nástupci se rojí. Na seznamu jsou i jména jako Jürgen Klopp či Pep Guardiola, ale nechybí ani známý německý stratég Hansi Flick. Podle německého listu Bild by skutečně mohl na Camp Nou v létě zamířit.

Bývalý trenér Bayernu Mnichov a německého národního výběru má podle Bildu enormní zájem převzít vedení na Camp Nou. Blaugranas jsou aktuálně v LaLize třetí a na vedoucí Real Madrid ztrácí osm bodů. Xavi by mohl po sezóně zanechat odkaz v podobě možnosti hrát Ligu mistrů, ale kádr příliš potenciálu nevykazuje a je třeba do něj několikrát říznout.

Podle novináře Christiana Falka se objevuje celá řada signálu, že Flick by mohl ke Kataláncům skutečně zamířit. V rozhovoru pro Bild poukázal, že se německý stratég nebrání brzkému přesunu a začlenění se.

BUDOUCNOST HAALANDA V MANCHESTERU CITY? DO HRY VSTOUPIL GUARDIOLA, ANI ÚTOČNÍK ZÁSTUPCE REALU NEPOTĚŠIL

„Barcelona mu naznačila, že je v užším výběru. Rád by tenhle klub trénoval. Nedávno byl ve Španělsku na dovolené, navíc se učí španělštinu, což je další známka toho, že se jedná o výzvu, kterou by rád přijal,“ nechal se slyšet Falk.

Zajímavostí pak může být informace, že Flick mohl Barcelonu převzít již v roce 2021, kdy jej Katalánci oslovili. Německý trenér ji ale odmítl a dal přednost reprezentaci své země.

Foto: Profimedia