Budoucnost Pochettina visí na vlásku. Blues by mohl spasit ten, kterého si vyhlédl i Liverpool

Budoucnost Pochettina visí na vlásku. Blues by mohl spasit ten, kterého si vyhlédl i Liverpool

Londýnská Chelsea se rozhodně nenachází v ideální situaci. Jedenácté místo v tabulce je trnem fanoušků i kritiků, navíc pod tíhou nevýrazných výsledků se na Ostrovech začíná hovořit o možném konci argentinského kouče Mauricia Pochettina. Blues by mohl spasit ten, kterého si vyhlédl i Liverpool.

Návrat Pochettina do Londýna může být velmi hořký, ačkoliv dříve tento jednapadesátiletý trenér hájil lavičku Tottenhamu. Poslední dva starty v Premier League nevyšly podle představ. Chelsea nejprve dostala výprask od Liverpoolu, poté doma padla s Wolves. Ve středu čeká klub sídlící na Stamford Bridge odveta čtvrtého kola FA Cupu proti Aston Ville. První zápas skončil remízou 0:0.

Argentinský stratég převzal otěže Blues loni v létě a velká očekávání se zatím nepodařila naplnit. Pochettino jen dohlíží na katastrofální sezónu a výrazné investice do kádru se zatím příliš nedaří prodat i herně.

Budoucnost Haalanda v Manchesteru City? Do hry vstoupil Guardiola, ani útočník zástupce Realu nepotěšil

Podle Sports Zone by mohl být Pochettino po pouhém roce zvednout zase kotvy a hledat štěstí jinde. Jeho nástupcem má být Xabi Alonso, který zažívá skvělou sezónu s Bayerem Leverkusenem. Jeho jméno se objevuje v Evropě velice často ve spojitosti s adresami, kde má být trenérské křeslo volné.

Již na podzim byl Alonso spojován s Realem, kde však Carlo Ancelotti prodloužil smlouvu. Další možnou adresou má být Liverpool, který se ocitne po sezóně bez trenéra, neboť Jürgen Klopp oznámil konec. V posledních dnech také překvapivě zazněl Bayern Mnichov, který pod taktovkou Thomase Tuchela příliš nezáří.

Foto: Bayer 04 Leverkusen