Z tábora Votroků zazněl jasný cíl pro ligové jaro. Jak to bylo s možným příchodem Vaclíka?

Z tábora Votroků zazněl jasný cíl pro ligové jaro. Jak to bylo s možným příchodem Vaclíka?

Fotbalisté Hradce Králové si před jarní částí sezony nedávají konkrétní cíl v podobě umístění. Dvanáctý celek tabulky chce dohrát prvoligový ročník bez větších nervů a vyhnout se bojům o záchranu. Východočeši budou dál spoléhat na sílu domácího prostředí. Svěřenci trenéra Václava Kotala na novém stadionu získali během podzimu většinu bodů.

"Všichni v klubu bychom chtěli, abychom se dostali do klidného prostředku a sezonu zvládli bez nějakých větších nervů," řekl sportovní ředitel Jiří Sabou na tiskové konferenci. "S veškerým respektem vstupujeme do jarní části. Rozdíly jsou nepatrné, máme blízko jak do prostřední skupiny, tak i ke spodku tabulky," doplnil.

Východočeši v šesti lednových přípravných zápasech neprohráli, v generálce na soustředění v Turecku porazili úřadujícího ukrajinského mistra Šachtar Doněck 2:0. "Pro hráče je to hlavně povzbuzení. Pokud dodržují všechny taktické věci, tak se dá hrát prakticky s každým soupeřem," uvedl kouč Kotal.

"Pořád je to jenom přátelák, takže bych zůstal nohama na zemi. Určitě je to cenné vítězství, ale ukáže se až v lize, jak jsme dobře připraveni," přidal kapitán Petr Kodeš. "Votroci" do jara vstoupí v neděli domácím utkáním proti Bohemians 1905.

Královéhradečtí mají za sebou první půlrok v Malšovické aréně, která byla slavnostně otevřena v srpnu. "Votroci" doma získali 14 z celkových 20 bodů v sezoně. "Určitě je to pro nás závazek, ale hlavně odměna. Dlouho jsme na stadion čekali. Chodí sem spousta fanoušků. Je tady skvělá kulisa a určitě se nám hraje o dost líp než (v azylu) v Mladé Boleslavi, kde bylo 500 nebo 800 lidí. Je to pro nás velká vzpruha," prohlásil záložník Kodeš.

Nejofenzivnější tým LaLigy touží po kapitánovi Sparty. Letenským se ale návrh Girony nezdá

Kádr posílil brankář Milan Knobloch, jenž naposledy působil ve Zlatých Moravcích. Obránce Karel Spáčil přestoupil z druholigového Prostějova, opačným směrem zamířil další zadák Ondřej Ševčík. Dvacetiletý záložník Daniel Kaštánek přišel z rezervy pražské Sparty, pravděpodobně na hostování.

Odešel i slovenský gólman Pavol Bajza, jenž byl jasnou jedničkou, ale podle spekulací médií porušil smlouvu a během ledna byl přeřazen do B-týmu. "Tohle rozhodnutí pro nás bylo citlivé, zrálo v nás delší dobu. Po návratu z Malty jsme dospěli k názoru, že s Bajzičem už smlouvu prodlužovat nebudeme, všechno urychlíme a dáme mu možnost, aby odešel a našel si jiný tým," vysvětlil Sabou.

Podle něj východočeský klub v zimě neusiloval o angažování reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, jak se objevilo v některých médiích. "Z mého pohledu to byly spekulace. My jsme o něm neuvažovali," dodal sportovní ředitel a bývalý ligový fotbalista.

Foto: FC Hradec Králové