Postup je pro mě obrovská motivace a chci ho s Duklou dosáhnout, hlásí zkušený Hora

Postup je pro mě obrovská motivace a chci ho s Duklou dosáhnout, hlásí zkušený Hora

Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník Jakub Hora dlouho bez angažmá nezůstal. V úterý se domluvil s druholigovou Duklou na spolupráci do konce této sezóny. Na Julisce tak oznámili druhou zimní posilu, která by mohla pražskému klubu během jara výrazně napomoci k vytouženému návratu do nejvyšší soutěže.

Ještě na podzim oblékal barvy Dynama České Budějovice, avšak na začátku tohoto roku došlo k ukončení vzájemné spolupráce s Jihočechy. Někdejší tvář Plzně, Teplic či Slavie tak po třech letech mění klubové barvy a vyslyšela výzvu z pražské Dukly.

„Za mě rozhodlo to, že znám trenéra Petra Radu. On, společně s panem Jinochem mě oslovili s tím, že jediným cílem v tomto ročníku je postup do nejvyšší fotbalové ligy. S tím přicházím i já, postup je pro mě obrovská motivace a chci ho s Duklou dosáhnout,“ nechal se slyšet Hora.

V české nejvyšší soutěži odehrál dvaatřicetiletý ofenzivní záložník 292 soutěžních zápasů, ve kterých si připsal 44 přesných zásahů a 29 asistencí. Na podzim v barvách Dynama naskočil do 11 ligových duelů a zaznamenal 3 góly a 1 asistenci.