Leverkusen s triem Čechů porazil Stuttgart a je v semifinále Německého poháru

Fotbalisté Leverkusenu porazili po obratu ve čtvrtfinále Německého poháru Stuttgart 3:2. V základní sestavě vedoucího celku bundesligy nastoupili brankář Matěj Kovář a útočník Patrik Schick, další český reprezentant Adam Hložek naskočil do hry až v nastavení. Svěřenci trenéra Alonsa neprohráli v této sezoně ani 30. soutěžní zápas.

Kováře jako první překonal v úvodním dějství hlavičkou po rohovém kopu Anton. Krátce po přestávce srovnal Andrich, ale hostům vrátil vedení střelou do horního růžku Führich, který potrestal soupeřovu ztrátu míče po riskantní Kovářově rozehrávce. V 67. minutě se Bayer zásluhou Adliho opět dotáhl a duel směřoval do prodloužení, než v 90. minutě hlavou rozhodl Tah.

Leverkusen se jméno semifinálového soupeře dozví 11. února. Mezi nejlepší čtyři postoupily druholigové celky Düsseldorf a Kaiserslautern. Poslední semifinalista vzejde ze středečního souboje mezi třetiligovým Saarbrückenem a Mönchengladbachem, za nějž hraje momentálně zraněný útočník Tomáš Čvančara.