Žižkov rozšířil svůj zimní plán, na Den svatého Valentýna ho čeká mezinárodní rande s Dynamem Drážďany

Žižkov rozšířil svůj zimní plán, na Den svatého Valentýna ho čeká mezinárodní rande s Dynamem Drážďany

Druholigová Viktoria Žižkov, jejíž současný sportovní úsek nově obsahuje nejen Pavla Hoftycha s Markem Niklem, ale i Václava Kadlece, už absolvovala v roce 2024 sedm přípravných soubojů, v rámci nichž zaznamenala dvě výhry, jednu remízu a čtyři prohry.

Ve zbytku zimní přestávky se ještě měl předposlední tým F:NL utkat s Ústím nad Labem (10. 2.), Příbramí (17. 2.) a Viktorií Plzeň B (24. 2.), což pořád platí.

V jejím rozpisu přípravných soubojů před rozjezdem druhé poloviny druholigové sezony však čerstvě přibyl ještě jeden zahraniční soupeř, a sice německé Dynamo Drážďany.

Postup je pro mě obrovská motivace a chci ho s Duklou dosáhnout, hlásí zkušený Hora

S týmem, který se aktuálně nalézá na druhém místě tamní třetí ligy a pravděpodobně bude útočit na návrat do druhé Bundesligy, se Tregler, Jirásek, Voltr a spol. utkají čtrnáctý únorový den.

"Viktorka si dá na Den svatého Valentýna rande s Dynamem Drážďany," píše se na oficiálních stránkách fkvz.cz. Utkání se odehraje na hřišti v areálu drážďanské akademie a tradiční pražská značky díky němu sehraje během zimy jedenáct přípravných utkání.

Dynamo už má za sebou v jarní části ročníku 2023/2024 čtyři ostré souboje, s tím, že zvítězilo pouze jednou a připsalo si tři porážky, když nestačilo na Sandhausen, rezervu Borussie Dortmund i Ingolstadt. Jak se asi povede nedaleko hranic Viktorii?

Dosavadní výsledky Žižkova v zimní přípravě:

- 0:2 s Viktorií Plzeň
- 5:3 s Jabloncem
- 0:6 s Bohemians Praha 1905
- 0:4 s Pardubicemi
- 0:3 s Vlašimí
- 2:2 se Slavií Praha B
- 4:0 s Pískem

Foto: FK Viktoria Žižkov