Petržela absolvoval na Slovácku korunovaci. Jeho rekord hned tak někdo nepřekoná, hlásá Reinberk

Petržela absolvoval na Slovácku korunovaci. Jeho rekord hned tak někdo nepřekoná, hlásá Reinberk

Když se nedávno vracel do domovského Colo-Colo světoznámý štítový záložník Arturo Vidal, jenž dříve figuroval na výplatních páskách Leverkusenu, Bayernu, Juventusu, Barcelony či Interu, před naplněným stadionem jezdil na koni, v ruce třímal meč a na hlavě měl nasazenou královskou korunu.

VRTULNÍK A JÍZDA NA KONI V ČERNÉM PLÁŠTI S KORUNOU NA HLAVĚ A MEČEM V RUCE. VIDAL SE PO 17 LETECH VRÁTIL DOMŮ

Něco podobného zažilo tento týden v Uherském Hradišti také pár stovek fanoušků Slovácka. Příznivci klubu z nejmenšího ligového města totiž přihlíželi korunovaci ligového rekordmana s nejvíce starty Milana Petržely a jeho usednutí na trůn se tak událo společně s pokřikem "Petržela - Petržela".

Čtyřicetiletý křídelník dosáhl na výjimečné číslo 500 v prosincovém klání proti Mladé Boleslavi. Rekordmanem samostatné ligy se stal ovšem už v listopadu roku 2021, kdy absolvoval proti Spartě duel č. 437.

Zhruba o rok později se mu podařilo pokořit i milník celé československé ligy (465), který do té doby držel exreprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

Milan Petržela vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 20
Zápasy: 500
Góly: 59
Asistence: 67 

"Bylo fantastické potkat se s fanoušky. Myslím, že se to povedlo a všichni jsme se naladili na sobotní zápas proti Pardubicím," připomněl blížící se rozjezd jara sám funkční veterán, který oním vystoupením zahájí šestou stovku zápasů. Pakliže mu tedy dá trenér Martin Svědík příležitost.

Akce souvisela také s autogramiádou, jíž se účastnili také další zkušení borci Michal Kadlec, Stanislav Hofmann, Jan Kalabiška a Petr Reinberk.

"Myslím, že Milanův rekord hned tak někdo nepřekoná," zavěštil si na stránkách fcslovacko.cz čtyřiatřicetiletý obránce, jenž je k tomuto datu na 319 prvoligových duelech.

A jeho slova byla celkem přesná. Nejblíže má k maximu legendy Slovácka nestor z Ďolíčku Josef Jindřišek, který je na 439 kláních. Ten už ho ale vzhledem k tomu, že za pár dní oslaví třiačtyřicáté narozeniny, těžko překoná a mnohem reálnější je jeho pokračování ve Velkých Hamrech.