Viktoria myslí i na budoucnost. Z Opavy přesunula na západ Čech mládežnického reprezentanta do 17 let

Viktoria myslí i na budoucnost. Z Opavy přesunula na západ Čech mládežnického reprezentanta do 17 let

Byť začala Viktoria Plzeň pozvolna omlazovat, stále je věkový průměr západočeského kádru z Doosan arény třetí nejvyšší z celé soutěže (26,88), s tím, že před ním jsou v tomto směru pouze týmy Slovácka (27,96) a Bohemians Praha 1905 (28.17).

S nedávným příchodem Jana Říčky, jenž se stal před pár týdny hlavním skautem šestinásobného domácího šampiona, by se to však mohlo začít proměňovat a první důkaz přilétl jen chvíli před rozjezdem druhé poloviny ligové sezony.

Do Štruncových sadů si to totiž namířil dosavadní střední útočník Opavy Florián Ashley Višňa, který debutoval ve druhé nejvyšší domácí soutěži loni na podzim v domácím klání proti Varnsdorfu.

Čerstvě sedmnáctiletý teenager, který patří ve své věkové kategorie do mládežnické reprezentace, ve které ho má na starosti trenér Jiří Žilák, pochopitelně nepřichází spasit útočnou řadu prvního týmu Miroslava Koubka, ale rozkoukat by se měl v třetiligovém béčku Viktorie, jemuž náleží ve skupině A průběžná šestá pozice.

Upřímný sportovní ředitel Karviné: Jsem zklamaný, z vytipovaných hráčů nám doteď nevyšel ani jeden

"Florián neprojevil zájem o pokračování v klubu, a proto jsme akceptovali nabídku Plzně na hráčův přestup. Přejeme mu, ať se mu daří," vzkázal na webu sfc.cz místopředseda představenstva Martin Latka.¨

Jak zaznělo na středeční tiskové konferenci třetího týmu FORTUNA:LIGY, sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář v něm vidí mladého hráče s potenciálem, který bude muset jeho klub dále rozvíjet.

Soutěžní debut v novém trikotu bude perspektivního Višňu pravděpodobně čekat v úvodu března na půdě Motorletu Praha. Právě tehdy totiž startuje odvetná část ČFL.